Plakaty wyborcze, spoty z twarzami kampanii, billboardy, ulotki, wiec wyborczy – wszystko jak w standardowej kampanii wyborczej z tą różnicą, że miejsce pustych politycznych obietnic zajmą wartości bliskie osobom LGBT, czyli lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i transpłciowym. Taka będzie kampania Głosuję na miłość, która sprawi, że trwająca obecnie kampania wyborcza będzie inna niż wszystkie, jakie znamy z historii Polski.
Stoją po stronie miłości – Deklaracja Równości
Zobacz również
„Miłość czy nienawiść? Dla mnie wybór jest prosty! Dlatego w tych wyborach głosuję na polityczki i polityków, którzy wspierają prawa osób LGBT” czytamy na stronie www.glosujenamilosc.pl stanowiącej serce kampanii Głosuję na miłość. To tekst Deklaracji Równości, pod którą powinien podpisać się każdy, kto w tych wyborach chce oddać świadomy głos. Z plakatów i billboardów rozklejonych w całej Polsce oraz w spotach wyborczych emitowanych w mediach społecznościowych do podpisania Deklaracji zachęcać będą: tancerz Michał Piróg, aktywistka Areta Szpura, influencer Piotr Grabarczyk, paraolimpijka Karolina Hamer, dziennikarz Anton Ambroziak, pisarz Marcin Szczygielski oraz blogerka Sylwia Ryba – osoby LGBT, które wraz z sojusznikami i sojuszniczkami chcą, aby w tych wyborach wygrała miłość. To na początek. A co jeszcze możesz zrobić?
Politycy do tablicy
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Pragniesz miłości, równości i poczucia wolności, czyli podstawowych praw przysługujących każdemu człowiekowi? Czas zwrócić się bezpośrednio do polityków i polityczek, by sprawdzić, czy stoją po naszej stronie – stronie równości. Stąd na stronie www.glosujenamilosc.pl, poza Deklaracją Równości, każdy będzie mieć szansę zadania pytania bezpośrednio politykowi i polityczce ze swojego okręgu wyborczego. To sposób na to, żeby samodzielnie i bez niczyich podpowiedzi sprawdzić, jakie stanowisko względem praw społeczności LGBT reprezentuje dany kandydat lub kandydatka.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Ty też możesz być twarzą kampanii
Elementem obowiązkowym każdej kampanii wyborczej jest wiec. Dlatego 29 września w warszawskim klubie Niebo odbędzie się Wiec Wyborczy dla Równości. Każda osoba, która przyjdzie na wiec, będzie mogła zrobić sobie swój własny plakat wyborczy. Plakat będzie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, żeby można było go potem umieścić na Facebooku czy Instagramie. Koniecznie z hasztagiem #głosujęnamiłość. Wiec to nie jedyna okazja, żeby zrobić sobie plakat. W całej Polsce staną ścianki wyborcze kampanii, na tle których będzie można sobie zrobić zdjęcie – plakat (mapa lokalizacji będzie dostępna na www.glosujenamilosc.pl), a dodatkowo na Facebooku będzie można skorzystać ze specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe.
Test solidarności
– W tym roku społeczność LGBT wraz z sojusznikami i sojuszniczkami już kilkakrotnie zdała test z solidarności. Po wydarzeniach w Białymstoku, kiedy w całej Polsce organizowano demonstracje sprzeciwu wobec nienawiści, razem pokazaliśmy, że mamy moc zmieniania polskiej rzeczywistości. Czas zmobilizować się raz jeszcze! Dlatego w tych wyborach powiedz sprawdzam – wejdź na www.glosujenamilosc.pl, podpisz Deklarację Równości i skontaktuj się bezpośrednio z kandydującymi politykami oraz polityczkami i spytaj, co myślą o prawach osób LGBT, żeby 13 października oddać świadomy głos – głos na miłość. O liczbie podpisów pod Deklaracją Równości poinformujemy w ostatnim tygodniu przed wyborami – powiedziała Mirosława Makuchowska, kierowniczka Pionu Politycznego z Kampanii Przeciw Homofobii.