Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Mobilne KTG dla kobiet w ciąży wkracza na kolejne rynki europejskie

Pregnabit Pro, system mobilnego KTG dla kobiet w ciąży, zyskał międzynarodowego dystrybutora. Oznacza to, że innowacyjne rozwiązania telemedyczne, które wdrożone są już między innymi w Finlandii, będą dostępne teraz na kolejnych europejskich rynkach.
O autorze
1 min czytania 2022-01-28

Nestmedic S.A. to producent mobilnego rozwiązania telemedycznego Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Dzięki temu kobiety w ciąży mogą monitorować stan płodu także poza gabinetem lekarskim.

Spółka podpisała pięcioletnią umowę z międzynarodowym dystrybutorem, co sprawia, że urządzenia Pregnabit Pro będą dostępne na terytorium krajów Europy Zachodniej. Współpraca obejmuje zarówno wypożyczenie sprzętu pacjentkom, jak i dystrybucję ich do instytucji medycznych i szpitali. Do 2024 roku do międzynarodowego obiegu trafi przeszło 1000 urządzeń Pregnabit Pro.

To bardzo ważne dla nas partnerstwo. Faza wdrożeniowa współpracy z tym dystrybutorem potrwa kilkanaście tygodniu, a po tym okresie Pregnabit Pro trafi do użytku. Wtedy będziemy mogli podzielieć bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi współpracy. Chcemy, by urządzenie Pregnabit, które jest certyfikowanym wyrobem medycznym, trafiło do możliwie najszerszego grona przyszłych mam. To rozwiązanie, które ma szansę zmienić obraz polskiej i światowej medycyny. Zagraniczne służby medyczne oraz międzynarodowa społeczność lekarska odważnie podchodzą do tematu telemedycyny, co znacznie odciąża ich system opieki szpitalnej i daje możliwość objęcia pacjentki opieką także w domu – podkreśla Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

W Polsce system Pregnabit dostępny jest aktualnie w 35 szpitalach i placówkach medycznych oraz do samodzielnego wypożyczenia bezpośrednio od spółki Nestmedic. Ambicją firmy jest to, by w przyszłości korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania było dostępne dla każdej, potrzebującej regularnego badania KTG kobiety w ciąży.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj