mytaxi udostępnia swoją usługę na Śląsku

mytaxi, aplikacja taxi o największym zasięgu w Europie, dotarła do Katowic i miast wchodzących w skład konurbacji śląskiej. Ich mieszkańcy mogą już korzystać z wygody zamawiania i płatności za kurs taksówką, jaką daje aplikacja mytaxi.
O autorze
3 min czytania 2018-03-23

Dodatkowo, z okazji oficjalnego startu mytaxi przygotowało w tym regionie promocję 50% mniej, która potrwa aż do końca kwietnia!

To co wyróżnia mytaxi na tle lokalnej konkurencji to objęcie w pierwszą strefę taxi nie tylko Katowic, ale też wszystkich miast z nimi graniczących, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić atrakcyjne stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

Korzyści na start

mytaxi swój nowy oddział w konurbacji śląskiej otwiera z flotą ponad 150-ciu zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób.

– Planujemy dwukrotnie powiększyć liczbę kierowców mytaxi na Śląsku w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, by jeszcze bardziej zwiększyć dostępność mytaxi w tym regionie – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Nasze doświadczenia z innych miast pokazują nam, że w trakcie pierwszych tygodni od oficjalnego startu w nowym mieście liczba kierowców, którzy chcą dołączyć do mytaxi stale rośnie. Kierowcom oferujemy preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i premię za aktywność w postaci kart paliwowych. Przygotowaliśmy również promocję dla mieszkańców miast konurbacji śląskiej, dzięki której do końca kwietnia każdy kurs z płatnością przez aplikację będzie o połowę tańszy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Potencjał śląskiego rynku taxi

mytaxi w Polsce dostępne jest od 2012 roku, w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. W tych miastach do mytaxi dołączyło łącznie 4800 kierowców, a dzięki udostępnieniu mytaxi na Śląsku liczba ta przekroczy 5000. Wybór konurbacji śląskiej jako kolejnego oddziału mytaxi jest nieprzypadkowy.

– Śląsk przyciąga coraz więcej przedstawicieli biznesu, którzy podróżując po Polsce szukają wygodnego rozwiązania dla swoich służbowych podróży – mówi Krzysztof Urban – Wielu naszych pasażerów, zwłaszcza z Warszawy i Krakowa, pytało o dostępność mytaxi w Katowicach, a śląscy kierowcy obserwując dynamiczny rozwój mytaxi w Polsce, odwiedzali nasze krakowskie biuro i zwracali się z prośbą o start w ich miastach. Już podczas testowania naszej usługi w tym regionie zauważyliśmy, że najwięcej zamówień pochodzi z Katowic i Gliwic.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Katowice to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi. Statystyki Urzędu Miasta wskazują, że liczba taksówek wynosi tu około 1000, co daje jedną taksówkę na 280 mieszkańców. Dla porównania w Warszawie stosunek ten wynosi 1:180. Szansą na zwiększenie udziału taksówek w transporcie miejskim są mobilne aplikacje takie jak mytaxi, które odpowiadają na aktualne oczekiwania pasażerów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak działa mytaxi?

W ciągu 5-ciu lat istnienia w Polsce mytaxi zmieniło realia polskiego rynku taxi, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsza firma w Polsce mytaxi wprowadziło płatności bezgotówkowe za kurs za pomocą smartfonu, flotę elektrycznych taksówek oraz usługę współdzielenia taksówki w Warszawie – mytaxi match.

Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”. Model funkcjonowania mytaxi we wszystkich jedenastu krajach Europy, w których jest dostępne, opiera się na współpracy wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami. Swoją działalnością mytaxi łączy potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa. Kierowcom mytaxi ułatwia zdobywanie nowych zleceń i budowanie stałej bazy klientów. Oferuje im także również tygodniowe wypłaty obrotu oraz zwalnia ich ze stałego abonamentu.

– W mytaxi zależy nam na oferowaniu usługi o najwyższej jakości, świadczonej przez doświadczonego kierowcę, który zna miasto, posiada wysoką kulturę osobistą, a jego auto nie jest starsze niż 10 lat – podkreśla Krzysztof Urban – Ponadto system ocen pozwala na dodatkową kontrolę oraz wyeliminowanie nieuczciwych i niesumiennych kierowców, co skutkuje wysoką jakością usług i zwiększeniem komfortu pasażerów. Klienci korzystający z usługi za pośrednictwem mytaxi mają także pewność, że ich przejazd jest ubezpieczony, a w razie wypadku i uszczerbku na zdrowiu otrzymają odszkodowanie.

Taksówki za połowę

Promocja 50% taniej opiera się na wykorzystaniu opcji „Płać przez Aplikację”. W konurbacji śląskiej promocja potrwa do 30 kwietnia. Aby z niej skorzystać należy:

  • pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS lub Android,
  • zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal,
  • zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”.

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu jej zatwierdzenia. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres email.