Na przystankach autobusowych w holenderskim mieście posadzono przyjazne pszczołom rośliny

Na przystankach autobusowych w holenderskim mieście posadzono przyjazne pszczołom rośliny
Holenderskie miasto Utrecht stworzyło ciekawą inicjatywę w trosce o naszą planetę – na dachach ponad 300 przystanków umieszczono mini ogrody, składające się z roślin uwielbianych przez pszczoły.
O autorze
1 min czytania 2019-07-16

Władze miasta Utrecht postanowiły podjąć konkretne kroki, mające na celu ochronę naszego środowiska – już niebawem zwiększona zostanie flota elektrycznych autobusów, natomiast do 2028 roku rząd zamierza całkowicie wycofać się z tych spalinowych. Teraz pojawiły się informacje o tym, że na dachach ponad 300 przystanków pojawiły się niewielkie ogrody, składające się w dużej mierze z rośliny o nazwie rozchodnik okazały, która w okresie kwitnienia jest bardzo chętnie odwiedzana przez pszczoły.

Inicjatywa ta jest więc wspaniałym gestem dla tych owadów, które niestety od jakiegoś czasu są zagrożone wyginięciem. Co więcej, roślinne dachy mają również dwie inne niezwykle ważne funkcje – wychwytują szkodliwy pył z powietrza oraz magazynują wodę deszczową. 

Władze miasta Utrecht oferują również program dofinansowań dla mieszkańców, którzy chcieliby posadzić na dachach swoich domów takie mini ogrody. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Jeszcze w tym roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawią się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W Warszawie pojawił się zielony tramwaj „LAS”, który jeździł po ulicach miasta w sobotę 27 kwietnia br. Pojazd miał za zadanie przypominać mieszkańcom miasta, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, zaś w samej stolicy powstaje coraz więcej zielonych torowisk.

PS3

Władze Singapuru znalazły sposób na ekologiczną „klimatyzację” – na dachach publicznych autobusów umieszczone zostały ogrody, które chłodzą pomieszczenie pojazdu.