Blogerzy wykorzystują swoje strony, aby wspierać projekty służące dzieciom i ich rodzicom takie jak: wyremontowanie placów zabaw, wyposażenie wiejskich bibliotek czy warsztaty dla przedszkolaków z udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą, że dzięki swoim wpisom i aktywnym czytelnikom mogą zmieniać rzeczywistość. Tu i teraz, realnie i wirtualnie! Konkurs zgromadził już ponad 340 pomysłów i więcej niż 600 000 oddanych głosów. A może być ich wielokrotnie więcej.
Blogerzy jako liderzy opinii są bardzo ważni w propagowaniu postaw i idei. Z pobudek czysto społecznych włączyli się do akcji promowania konkursu grantowego „To dla mnie ważne”. Wpisy o działaniach Fundacji Aviva znaleźć można między innymi na blogach: O Matko Wariatko!, jakmowic.org.pl, Między włóczką a szydełkiem, Turkusowa Kropka, Mamo!holiczka.
Zobacz również
„Pisanie pisaniem, ale za słowem powinno iść działanie. Dlatego postanowiłam wesprzeć działania Fundacji Aviva, która działa na rzecz rodzin, rodziców i dzieci. (…) Kilkadziesiąt świetnych, a przede wszystkim pożytecznych, służących dzieciom i rodzinie – pomysłów czeka na głosy, aby wygrać pieniądze na ich zrealizowanie.” – na swoim blogu jakmowic.org.pl apeluje Joanna Hudy.
„Fundacja Aviva chce fajnie wydać kasę.”- pisze autorka blogaO Matko Wariatko!, Hanna Banaś.
Bloger, któremu uda się zmobilizować największą grupę czytelników do głosowania poprzez klikanie w indywidualny link zamieszczony na blogu otrzyma przywilej wskazania podmiotu, któremu Fundacja Aviva przekaże 10 000 złotych na dowolny cel społeczny. Każdy z tych linków jest indywidualny, stąd wiadomo, który bloger zachęcił najwięcej osób. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób blogerzy mogą zaangażować się we wsparcie akcji znajdują, się na stronie internetowej www.todlamniewazne.plw zakładce „Dla blogerów”.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Klikaj i realizuj marzenia dzieci
Od 15 września 2014 roku uczestnicy zgłosili już ponad 340 wniosków dotyczących stworzenia miejsc przyjaznych dzieciom i ich rodzicom. Sympatycy poszczególnych pomysłów oddali więcej niż 600 000 tysięcy głosów na stronie. Do tej pory najwięcej inicjatyw zamieszczono w województwie śląskim. Na drugim miejscu plasuje się Dolny Śląsk. Aktywni są też mieszkańcy województwa pomorskiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Najmniej zgłoszeń napłynęło z województw: lubelskiego, podlaskiego, lubuskiego oraz świętokrzyskiego. Wciąż można to zmienić. Do 14 listopada 2014 roku można jeszcze składać wnioski. Wśród zgłoszonych inicjatyw przeważają te na stworzenie miejsc, dzięki którym dzieci będą mogły bawić się i poznawać świat. Potrzebne są pieniądze na nowe huśtawki, drabinki, piaskownice czy zjeżdżalnie, remont bądź wynajem świetlic. Niektóre pomysły związane są z organizacją zajęć edukacyjnych dla najmłodszych i ich rodziców. Zgłaszający chcieliby prowadzić warsztaty rękodzieła, fotografii, zajęcia sportowe, taneczne, ekologiczne, historyczne, kulinarne lub komputerowe. Wiele zgłoszeń wiąże się z pomocą dzieciom niepełnosprawnym. Apula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych! Wystarczy złożyć swój wniosek na stronie i zbierać głosy internautów. Każde kliknięcie odwiedzającego witrynę jest na wagę złota, gdyż te pomysły, które zdobędą serca i uwagę głosujących przejdą do ścisłego finału. Ciągle można wspierać wszystkie inicjatywy. Głosowanietrwa do 14 listopada 2014 roku. Spośród 20 najbardziej popularnych zgłoszeń jury wybierze zwycięzców. Wśród jurorów znajdują się znane osobistości: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, autorka wielu publikacji dla dzieci i rodziców, prof. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacek Olszewski z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Paweł Woliński – prezes zrzeszającej rodziców Fundacji Mamy i Tatyoraz Iga Młynarczyk – popularna blogerka parentingowa angażująca się w różne akcje społeczne na rzecz dzieci.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
2. edycja z miłą niespodzianką
To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Fundację Aviva. Już niedługo na stronie ukażą się informacje o innowacyjnym pomyśle, który pozwoli na zebranie dodatkowych środków finansowych przez wnioskodawców. Już dziś wiadomo, że będzie to propozycja dla 50 inicjatyw, które w konkursie grantowym otrzymają największą liczbę głosów.