NAOKO zaprezentowało pierwszą kolekcję zaprojektowaną przez społeczność marki przy pomocy AI

Premierowy pokaz kolekcji NAOKO AI odbył się w niepowtarzalnej, nowo otwartej przestrzeni Rooftop by Gatsby w Elektrowni Powiśle. Prezentacja powstała przy użyciu sztucznej inteligencji.
O autorze
2 min czytania 2023-06-20

Pokaz kolekcji NAOKO.AI rozpoczął się punktualnie o zachodzie słońca, kiedy wnętrza Rooftop by Gatsby na dachu Elektrowni Powiśle wypełniły się dźwiękiem muzyki ambientowej, nadając wyjątkową atmosferę wydarzeniu.

– Rooftop by Gatsby stał się jedynym miejsce w Polsce, gdzie wirtualna rzeczywistość była najważniejszym bohaterem. To właśnie tutaj historia i nowoczesność spotykają się w jednym punkcie. Rooftop by Gatsby to idealne miejsce do przedstawienia tak przełomowej kolekcji. Wyjątkowy charakter, inspirujący design oraz panoramiczne widoki zapewniły niezapomniane tło dla wydarzenia, które zrewolucjonizowało sposób, w jaki dotychczas postrzegano modę – podkreśla Monika Szyndler, główna projektantka i założycielka marki NAOKO.

Materiały wizualne powstałe w wyniku połączenia materiałów wideo obrobionych w najnowocześniejszych narzędziach AI zapełniały przestrzeń i pozwalały zapoznać się z projektem marki. Pokaz w formie filmu został wyświetlony dla wszystkich odwiedzających i był kulminacyjnym elementem wydarzenia. W trakcie całego wydarzenia NAOKO pozwoliło swoim gościom poznać osiągnięcia sztucznej inteligencji i przetestować niespotykane rozwiązanie takie jak rozmowę z awatarem NAOKO GIRL, która zaskakiwała zgromadzonych swoją wiedzą na temat najnowszej kolekcji. Marka zadbała o atrakcje na najwyższym poziomie, oferując jedyny w swoim rodzaju NAOKO VR EXPERIENCE, dzięki któremu NAOKO.AI była na wyciągnięcie ręki. Ostatnią z atrakcji, jaką marka przygotował dla zaproszonych był NAOKO FASHION MAPING 3D, statyczna projekcja składająca się z elementów kolekcji, tworząca immersyjne doświadczenie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pierwsza w Polsce kolekcja stworzona przez społeczności marki

W procesie projektowania kolekcji NAOKO.AI wzięły udział klientki marki z całego świata. Proces współtworzenia rozpoczął się od ankiet w których wzięło udział blisko 50 tys. osób. Dodatkowo, organizowane były warsztaty online oraz webinaria, które obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Te interaktywne spotkania umożliwiły klientkom wyrażenie swojej opinii i wpływ na każdy aspekt tworzonej kolekcji, takie jak modele, fasony, palety kolorów, składy materiałowe czy rodzaje tkanin. Po raz pierwszy, głos klientek miał realny wpływ na ostateczny kształt produktów. Następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów AI, zebrane dane zostały przeanalizowane i przetworzone. Na ich podstawie sztuczna inteligencja zaproponowała kształt kolekcji oraz stworzyła moodboardy i wizualizacje produktów. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

„Mystical Mirage” i „Desert Dancer” pierwszymi liniami stworzonymi przez sztuczną inteligencję

Kolekcja NAOKO.AI składa się z dwóch linii: „Mystical Mirage” oraz „Desert Dancer”, które powstały na podstawie 700 000 odpowiedzi. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– „Mystical Mirage” to wizualne doświadczenie, które pobudza zmysły i wyobraźnie. Dzięki odważnym kolorom i zaskakującym kontrastom tworzą niepowtarzalny klimat. Ta linia to wyraz naszej odpowiedzialności wobec środowiska. Wierzymy, że moda może być zrównoważona i przyjazna dla planety – mówi Jacek Szyndler, współzałożyciel marki NAOKO. 

– „Desert Dancer” łączy w sobie luźne i swobodne kroje z drobnymi detalami, które sprawiają, że każdy z nich odzwierciedla duszę bohemy. “Kolekcja ta przede wszystkim podkreśla różnorodność kobiet, ich indywidualności i niezwykłej pasji do odkrywania świata – dodaje Monika Szyndler, współzałożycielka i główna projektantka marki NAOKO.

Ubrania z kolekcji NAOKO.AI posiadają unikalne tokeny NFT współtworzone przez markę Go2NFT, dzięki którym każdy produkt posiada certyfikat oryginalności, który łączy dwa światy fizyczny z cyfrowym.