Ideą nadrzędną koncepcji systemu Virtual Teacher, było udostępnienie na rynku takiego narzędzia, które pozwoli dostosować naukę matematyki do możliwości danego ucznia, niezależnie od czasu i miejsca. Mówiąc inaczej, zmniejszy wykluczenie tych dzieci, które mają zindywidualizowane potrzeby, bądź utrudniony dostęp do edukacji. Sami autorzy twierdzą, że tak zaawansowane oprogramowanie będzie silną konkurencją dla nauczycieli matematyki i korepetytorów, ponieważ uczy się sposobu myślenia swojego podopiecznego. Dzięki temu Wirtualny Nauczyciel dostosowuje się do możliwości ucznia oraz formy rozwiązania problemu, a także przekazuje informację zwrotną o poprawności obliczeń i motywuje do samodzielności.
Wirtualny Nauczyciel został wybrany przez Jury do TOP 10, spośród ponad 100 zgłoszeń. Autorzy finałowej dziesiątki projektów, wzięli udział w onlinowym programie mentoringowym, całodziennym e-szkoleniu oraz wirtualnym Pitch Day’u (prezentacja przed Jury), a także wirtualnie pokazało się na Gali INNOVATION 2020, 1 czerwca. Etap ten był niezwykle cenny dla młodych przedsiębiorców, gdyż pozwolił im poznać wybitnych ekspertów, skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia oraz poprawić jakość i atrakcyjność swoich produktów.
Zobacz również
Jurorami tegorocznej edycji byli:
- Beata Szcześniak – general manager, Spark Foundry
- Maria Belka – managing director – Prytek Poland i co-founder & CEO Mentors4Starters;
- Paweł Patkowski – brand & marketing communication director, Orange Polska;
- Kuba Dudek – partner zarządzający, SpeedUp Group
Dwóch przedstawicieli zwycięskiego projektu Startup Program 2020 pojedzie na największą konferencję technologiczną w Europie, czyli Web Summit w Lizbonie, która odbędzie się w listopadzie.
Virtual Teacher pokonał w finale, takie projekty jak: Pergamin (system do zarządzania umowami online), Renderro (przestrzeń chmurowa dla sektora twórców), PanParagon (aplikacja do przechowywania paragonów i kontroli wydatków), AIDA Diagnostic (oprogramowanie medyczne),
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
E-Contenta (system do natywnej komunikacji reklamowej), DeepBrand (narzędzie oparte o sztuczne sieci neuronowe do wyszukiwania określonych elementów na zdjęciach online), Zebra- revolution of traffic light (system doświetlenia przejść dla pieszych wykorzystujący energię słoneczną), Lula.Cleaning (program do wynajmu krótkoterminowego), Dekoeko.com (platforma prezentująca twórców ekodesignu).
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Organizator: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Sponsorzy: Orange Polska, Storytel Polska, Spark Foundry
Partnerzy: SpeedUp Group, Fundacja „Twój Startup”, TWIN, StartUp Booster
Media: NowyMarketing, Mam Startup, Startup Academy, Lookreatywni.pl