New Balance i Fundacja „Maraton Warszawski” przedłużają strategiczną współpracę

O autorze
3 min czytania 2022-12-15

Fundacja „Maraton Warszawski”, organizator ośmiu z dziesięciu największych tegorocznych imprez biegowych w stolicy, przedłużyła współpracę z dotychczasowym sponsorem technicznym – marką New Balance. Umowa z jednym z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych podpisana została na kolejne cztery lata.

Marka New Balance wspiera Fundację „Maraton Warszawski” już od 2019 roku, kiedy dołączyła do grona partnerów Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego oraz Ekidenu – Maratonu Sztafet. W 2021 roku amerykański brand został także sponsorem tytularnym New Balance Biegu na Piątkę. Warszawskie biegi znajdują się w prestiżowym gronie kilku imprez sportowych wspieranych globalnie przez producenta z Bostonu. New Balance jest bowiem sponsorem najszybszych i największych maratonów m.in. w Nowym Jorku, Londynie i Walencji.

– Cieszymy się, że nasza przygoda z Fundacją „Maraton Warszawski” trwa nadal i że razem będziemy mogli dalej tworzyć historię polskiego biegania. Przez ostatnie cztery lata, pomimo wielu przeciwności i wyzwań, wspólnie udało nam się zorganizować kilkanaście wydarzeń biegowych, które zostały docenione przez tysiące biegaczy. – mówi Franek Romański, Sports Marketing Manager w New Balance Polska, i dodaje – Wierzymy, że trudne czasy są już za nami, a wartości, historie i wizje obu marek stworzą niesamowitą synergię. Razem wniesiemy nową energię w rozwój wydarzeń sportowych i propagowanie biegania jako najprostszej formy aktywności.

New Balance wspiera flagowe wydarzenia Fundacji „Maraton Warszawski” w szerokim zakresie. To nie tylko zaangażowanie finansowe, lecz także współpraca promocyjna i aktywność New Balance w obszarze budowania wartości dodanej dla uczestników i kibiców największych w Polsce wydarzeń biegowych. Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy rynek biegowy, osłabiony po pandemii, potrzebuje wzmożonych działań, aby utrzymać wysoki poziom organizacyjny i promować aktywność fizyczną wśród nowych grup odbiorców.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Bardzo się cieszę, że przedłużamy współpracę z New Balance. Dobry partner jest nieocenionym wsparciem – nasza relacja, wspólne wartości i przede wszystkim biegowa pasja pozwala robić po prostu dobre rzeczy. Kolejny rok współpracy to okazja do spotykania się podczas kolejnych sportowych wydarzeń, a przede wszystkim okazja do rozwijania fantastycznego New Balance Biegu na Piątkę. Ten bieg jest okazją dla wielu początkujących biegaczy do spróbowania swoich sił w biegu ulicznym, to moment wielu absolutnych debiutów – wspaniale, że razem z New Balance możemy tworzyć tak istotną i przełomową dla każdego sportowca amatora chwilę – powiedział Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”.

Okazje do sprawdzenia formy

Marka New Balance angażuje się w propagowanie aktywności i zdrowego stylu życia. New Balance Run Club to globalna inicjatywa, która wykorzystując ponadstuletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji butów biegowych, chce pomagać kolejnym biegaczom w osiąganiu ich osobistych celów oraz spełnianiu sportowych marzeń. Warszawska społeczność NBRC wystartowała w 2019 roku i skupia się na organizacji otwartych treningów, wydarzeń biegowych i spotkań tematycznych. Doświadczeni trenerzy pomagają poprawić szybkość, siłę, wytrzymałość i technikę oraz przygotowują mieszkańców stolicy do startów w najważniejszych zawodach biegowych w kraju i na świecie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jedną z pierwszych okazji do sprawdzenia formy wypracowanej zimą będą wiosenne biegi Fundacji. Po niespełna miesiącu od uruchomienia zapisów na liście startowej 17. Półmaratonu Warszawskiego jest już ponad dwa tysiące zawodników. Natomiast ci, którzy szukają krótszego dystansu, od 19 grudnia będą mogli zarejestrować się na trzecią edycję New Balance Biegu na Piątkę. Obie imprezy odbędą się 26 marca 2023 roku.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pierwsza edycja „piątki” pod szyldem sponsora tytularnego zgromadziła ponad dwa tysiące uczestników i była jednym z dziesięciu największych biegów w stolicy oraz trzecią co do wielkości imprezą na 5 km. Pozostałe dwa biegi na tym dystansie – Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego – również były organizowane przez Fundację „Maraton Warszawski” przy współpracy z m. st. Warszawą, a konkretniej z inicjatywą Aktywna Warszawa.

New Balance Bieg na Piątkę może być doskonałym początkiem sportowej przygody, bo to właśnie od tego dystansu wielu biegaczy rozpoczyna starty w zawodach ulicznych. Udział w biegu rozgrywanym równolegle z Półmaratonem Warszawskim to dla tysięcy poczatkujących biegaczy okazja do poczucia emocji i atmosfery wielkiego wydarzenia sportowego. Jednocześnie na szybkiej trasie w centrum stolicy – jeżeli ma się już doświadczenie ­– można spróbować prawdziwego ścigania i zaatakować swoją życiówkę.

Nas stronie rejestracja.maratonwarszawski można zapisać się już na 17. Półmaraton Warszawski. Zapisy na New Balance Bieg na Piątkę wystartują 19 grudnia.