Upoluj bilet na Ninja Summit 2025 [KONKURS]

Upoluj bilet na Ninja Summit 2025 [KONKURS]

Upoluj bilet na Ninja Summit 2025 [KONKURS]

Ninja Summit to wydarzenie, którego nie mogą przegapić marketerki i social media managerki – networking, praktyczna wiedza i triki, które naprawdę działają. Sprawdź, jak zdobyć wejściówkę.

SPRAWDZAM

#NMInsights: Do czego używamy AI w 2025 roku [RAPORT]

#NMInsights: Do czego używamy AI w 2025 roku [RAPORT]
Ukazał się raport poświęcony sposobom wykorzystywania sztucznej inteligencji w 2025 roku. Jak się okazuje, w ostatnich miesiącach najczęściej korzystamy z AI, aby otrzymać wsparcie w życiu prywatnym i zawodowym, a także do organizacji życia codziennego.
O autorze
1 min czytania 2025-04-25

>>> Więcej zestawień, topów i raportów znajdziesz w NM Insights.

Głównym powodem wykorzystywania generatywnej sztucznej inteligencji do udzielania wsparcia psychicznego jest znaczące niedofinansowanie tego aspektu życia. Jak się okazuje, AI stała się dziś szczególnie przydatna w terapii uważności i terapii poznawczo-behawioralnej, które uczą użytkowników, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne. Niestety jednocześnie nadmierne stosowanie AI może doprowadzić do zastąpienia nią tradycyjnych kontaktów międzyludzkich, przez co problem będzie się pogłębiał.

Wciąż, tak samo jak w 2024 roku, wysokie pozycje w rankingu powodów wykorzystywania AI zajmują obszary związane z kreatywnością i generowaniem pomysłów. Choć widać w tym przypadku spadek w stosunku do ubiegłych 12 miesięcy (pierwsze miejsce w 2024 roku i szóste miejsce w 2025), to jednak sztuczna inteligencja nadal stanowi dla wielu z nas źródło inspiracji i wsparcia w codziennej pracy i prywatnych aktywnościach.

Wiele osób w 2025 roku wykorzystuje też AI do edycji rozmaitych tekstów, a także do szczegółowego wyszukiwania interesujących informacji. W przypadku tego ostatniego warto jednak pamiętać, że modele AI nie są nieomylne, a generowane przez nie informacje powinny być regularnie weryfikowane, aby uniknąć błędów i dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Jak się okazuje, znacznie więcej osób szuka dziś z pomocą sztucznej inteligencji kontekstów niż tylko konkretnych informacji czy danych. Eksperci odpowiedzialni za opublikowany raport uważają, że AI może się okazać przydatna również w procesie nauki. Jednak w tym przypadku konieczny jest stały nadzór ze strony użytkowników i ich uważność.

Grafika: Visual Capitalist

PS inTouch: nie masz czasu zadzwonić do dziadków? AI zrobi to za ciebie