Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Nowa czekolada Ritter Sport nie może być nazywana czekoladą – bo w składzie nie ma cukru

Nowa czekolada Ritter Sport nie może być nazywana czekoladą – bo w składzie nie ma cukru
Marka Ritter Sport wprowadziła na rynek nową czekoladę o nazwie „Cacao y Nada”. Problem jednak w tym, że w istocie nie może ona być nazywana czekoladą. Powód? Brak cukru w składzie produktu.
O autorze
1 min czytania 2021-02-04

Zgodnie z rozporządzeniem z 2003 roku wprowadzonym przez Federację Niemieckich Organizacji Konsumenckich, aby wyrób był nazwany czekoladą, musi mieć w swoim składzie nie tylko masę kakaową oraz masło kakaowe, ale również cukier.

Nowy produkt marki Ritter Sport to czekolada o nazwie „Cacao y Nada”, która zamiast tradycyjnego, białego cukru posiada naturalny sok kakaowy w swoim składzie. Ten zaś pozyskiwany jest przez firmę ze strąków kakao na plantacji w Nikaragui.

W związku z tym nowa czekolada Ritter Sport w istocie nie może być nazywana czekoladą. Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich przyznała, że bardziej adekwatną nazwą dla wyrobu marki byłoby określenie „batonik kakaowy”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Z decyzją instytucji rzecz jasna nie zgadza się szef Ritter Sport – Andreas Ronken. Niemieckie prawo żywnościowe nazwał „absurdem” i zauważył, że już dawno nie jest ono aktualne.

– Skoro w dzisiejszych czasach kiełbasę można zrobić z grochu, to czekolada również nie potrzebuje cukru. Taka jest nowa rzeczywistość! – napisał Ronken w oficjalnym oświadczeniu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe orzekł, że jedyną marką, która może w Niemczech sprzedawać kwadratową tabliczkę czekolady jest Ritter Sport. Z tym faktem nie chciał się zgodzić koncern Mondelēz International, do którego należy Milka.

PS2

W październiku 2020 roku sąd najwyższy w Dublinie oficjalnie oświadczył, że pieczywo serwowane w popularnej sieci Subway zawiera zbyt dużo cukru, aby mogło być nazywane chlebem.