Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Nowe emoji na 2019 rok

Nowe emoji na 2019 rok
Unicode zaprezentowało szósty już update nowych emoji, które pojawią się w 2019 roku. W najnowszej aktualizacji znalazły się m.in. symbole stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych.
O autorze
1 min czytania 2019-02-11

Nowy rok, nowe emoji. Niedawno zaprezentowano nową listę 230 emoji na 2019 rok, które już niebawem będą dostępne w naszych telefonach komórkowych i komputerach. Teraz dzięki serwisowi Emojipedia możemy zobaczyć, jak nowe emoji będą się prezentować w rzeczywistości. 

W najnowszej aktualizacji znajdziemy wiele emotikonów, które zostały stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych – m.in. emoji przedstawiające osobę na wózku inwalidzkim czy symbole protezy ręki, nogi oraz aparatu słuchowego.

Jeśli zaś chodzi o emotikony zwierząt, w nowej aktualizacji mamy np. orangutana – może jest to nawiązanie do coraz częściej poruszanego problemu wykorzystywania oleju palmowego w produktach spożywczych?

Co więcej, mimo że już we wcześniejszych aktualizacjach emoji wprowadzono pary jednopłciowe, teraz dodano możliwość dowolnego mieszania kolorów skóry postaci.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

źródło: emojipedia.com

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Z okazji międzynarodowego dnia emoji, Netflix wprowadził nowe udogodnienie dla swoich fanów. Na oficjalnym profilu serwisu na Facebooku pojawiła się opcja rozmowy z botem, który na podstawie przesłanego emoji, zarekomenduje najlepsze filmy, programy lub seriale, dostosowane do aktualnego nastroju.

PS2

W marcu 2018 roku Apple zaprezentowało 13 nowych emotikon, które odzwierciedlają osoby niepełnosprawne.

PS3

Mogłoby się wydawać, że to stosunkowo młody wynalazek, jednak historia Emoji sięga lat 90. Stworzone w Japonii ikony służyły przede wszystkim do uproszczenia komunikacji. Z czasem uzupełniono je o kolejne znaki, prezentujące m.in. potrawy, gadżety, symbole, zwierzęta, rośliny czy flagi.