Wydział Informatyki postawił sobie wysoko poprzeczkę i rozszerzył ofertę studiów podyplomowych o 6 nowoczesnych kierunków. Większość z nich skoncentrowanych jest wokół branży internetowej, której dynamika rozwoju jest jedną z najwyższych. Studia mają kształcić specjalistów, na których jest realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mają przy tym przekazywać jak najbardziej praktyczną wiedzę, czerpaną wprost z doświadczeń i umiejętności wykładowców. Dobór kadry budzi tyleż samo emocji, co sam fakt powstania innowacyjnych kierunków. Politechnika zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu uznanych ekspertów w wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Nie tylko poprowadzą oni zajęcia, ale także aktywnie współtworzą zakres programowy studiów. Na tematykę zajęć wpływ mają także partnerzy biznesowi, z którymi Uczelnia nawiązała współpracę. Dzięki zaangażowaniu biznesu, słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych casestudy z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu w InfinityGroup– jednej z czołowych polskich agencji interaktywnych, czy QBurst – międzynarodowej firmie tworzącej aplikacje mobilne.
Dla kogo?
„Marketing internetowy” jest kierowany do przedsiębiorców oraz wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o efektywnym wykorzystaniu nowych mediów w komunikacji marketingowej. To sposób na podniesienie kwalifikacji i zdobycie przydatnej specjalizacji, niezależnie od tego, czy celem słuchacza jest praca w agencji interaktywnej, w dziale marketingu, czy prowadzenie lub promocja własnej działalności w internecie.
Zobacz również
W przyszłym roku Wydział Informatyki da też możliwość nauki na kierunku „Wizualizacja i grafika 3D”. To studia zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych grafików. Wystarczy posiadać ogólną znajomość specyfiki i podstawowej terminologii tworzenia wizualizacji w trzech wymiarach.
O wizualną stronę internetu dbają także programiści wdrażający interfejsy użytkownika, czyli, w uproszczeniu to, co widzimy i obsługujemy w przeglądarce. „Front-end development” to studia, które mogą stanowić uzupełnienie wcześniej zdobytych wiadomości dotyczących programowania aplikacji internetowych, ale także można je traktować jako punkt wyjścia dla osób, które z programowaniem i projektowaniem nie miały dotąd styczności. Dają absolwentom szansę pracy w agencjach interaktywnych na takich stanowiskach jak Web Developer, Web Designer, czy Front-End Developer.
Na rynku pracy nie przestaje wzrastać zapotrzebowanie na programistów aplikacji mobilnych. #NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Politechnika już po raz drugi rekrutuje na studia podyplomowe mające na celu ułatwienie dołączenia do grona twórców oprogramowania na urządzenia przenośne. Specjalizacja jest skierowana do informatyków oraz absolwentów innych kierunków pokrewnych (matematyka, fizyka, elektronika itp.). Od kandydatów wymagana jest styczność z przynajmniej jednym, dowolnym językiem programowania obiektowego oraz ogólna wiedza na temat podstaw systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych.
Uczelnia zmienia także oblicze kierunków związanych z administracją. W przeciwieństwie do innych tego typu studiów w regionie, nie koncentruje się wyłącznie na aspektach prawnych. „Elektroniczna Administracja” to studia podyplomowe przekazujące także wiedzę dotyczącą technologii ICT (ang. Information and Communications Technology) wykorzystywanych do realizacji zadań administracyjnych.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Wśród nowych kierunków studiów podyplomowych znalazły się także „Systemy Cyfrowe” oraz „Systemy Microsoft”.
Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów (z wyjątkiem Wizualizacji i grafiki 3D) już się rozpoczęła i potrwa do 2. października.
Szczegółowe informacje o programie studiów, kosztach i rekrutacji dostępne są na stronie.