Od żartu do realnego produktu. IKEA i Chupa Chups stworzyły lizaka inspirowanego klopsikami

ikea
IKEA i Chupa Chups postanowiły zmienić swój primaaprilisowy żart w produkt. Do dystrybucji wprowadzona zostanie limitowana seria lizaków inspirowana smakiem słynnych klopsików.
O autorze
1 min czytania 2026-04-17

IKEA i Chupa Chups zamieniły coś, co było, udanym, ale jednak żartem na 1 kwietnia, w prawdziwy produkt, który w limitowanej ilości trafi na sklepowe półki.

Szwedzkie klopsiki w słodkiej wersji na patyku

Wszystko głównie za sprawą reakcji odbiorców na „Meatball Lollipop”, które były tak entuzjastyczna, że postanowiono nie poprzestawać na cyfrowym żarcie. Coś, co było jedynie grafiką opublikowaną w Prima aprilis, przedstawiającą lizaka o smaku słynnych klopsików, stanie się prawdziwym produktem.

IKEA, wraz z marką Chupa Chups, podjęły się współpracy, której efektem jest limitowana seria lizaków mających odwzorowywać profil smakowy flagowego dania szwedzkiej sieci. Lizak nie ma dosłownie smakować jak mięso, a raczej ma oddawać słodkość i cierpkie nuty towarzyszące klopsikom, szczególnie sosowi żurawinowemu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Lizaki będą dystrybuowane w ramach specjalnych wydarzeń degustacyjnych w wybranych sklepach IKEA na całym świecie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Prima aprilis w komunikacji. Czy marki wciąż potrafią bawić [OPINIE]

PS2 Tramwajowy komisariat, chopinowska sensacja, sęp miłości i kampusowe meleksy