Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre z inspirujących inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społeczności i świata, o których już teraz można dowiedzieć się korzystając z Asystenta Google. Wystarczy uruchomić Asystenta i wymówić jedną z komend: „powiedz mi coś dobrego” lub „powiedz mi dobre wiadomości”, by usłyszeć po polsku streszczenia pozytywnych newsów publikowanych przez media z całego świata.
Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google. Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, niezależnego projektu dziennikarskiego, który skupia się na relacjonowaniu wydarzeń zagranicznych oraz objaśnianiu skomplikowanych zjawisk zachodzących w świecie.
Zobacz również
Materiały przygotowywane przez Outriders powstają w duchu tzw. „dziennikarstwa rozwiązań” (ang. solutions journalism), czyli sposobu informowania o wydarzeniach na świecie kładącego nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagającego przełamać niemoc związaną z natłokiem negatywnych wiadomości.
Dobre wiadomości będą dodawane systematycznie do Asystenta Google kilka razy w tygodniu. Informacje pochodzą z rzetelnych i zweryfikowanych źródeł, a po odtworzeniu zapowiedzi Asystent umożliwi przejście do oryginalnego artykułu.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
PS
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Pod koniec kwietna br. serwis z dziennikarstwem międzynarodowym Outride.rs uruchomił platformę Radar, na której już teraz można znaleźć kilkaset metod i rozwiązań i pomysłów na walkę z efektami koronawirusa.
PS2
W ubiegłym roku Asystent Google wprowadził pierwszą aplikacją dedykowaną diabetykom. Odpowiada ona m.in. na pytanie o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy. Wszystko po to, by ułatwić cukrzykom codzienną walkę z chorobą.