Okrągłe 14-te urodziny empik.com! – infografika

1998 rok był bardzo ważny pod względem rozwoju technologicznego na całym świecie. Rewolucyjne firmy zmieniające kształt internetu powstawały nie tylko w Dolinie Krzemowej, ale również nad Wisłą. 14 lat temu powstał empik.com.
O autorze
2 min czytania 2012-09-27

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy, klienci mogą składać życzenia urodzinowe na specjalnie przygotowanej stronie www, oraz spodziewać się niecodziennych atrakcji i niespodzianek. Tegoroczne urodziny empik.com będą najdłuższym świętem w historii sklepu – potrwają aż 3 tygodnie. W ramach obchodów „okrągłej” rocznicy sklep przygotował wiele promocji.

– Już od 14 lat aktywnie uczestniczymy w budowaniu polskiej sceny handlu internetowego umożliwiając zakupy w sieci milionom Polaków, starając się, aby z każdym dniem stawały się one jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne. Razem z naszymi największymi konkurentami wprowadziliśmy ogromne zmiany na polskim rynku – co roku udaje nam się skutecznie przekonywać coraz większą liczbę Polaków do zakupów w sieci. Od momentu rejestracji domeny empik.com i startu naszego sklepu, obsłużyliśmy 2,5 miliona klientów. Dowodem sukcesu naszej misji są rosnące przychody firmy – w pierwszej połowie 2012 zwiększyliśmy je aż o 75% rok do roku – mówi Michał Grom, Prezes empik.com. Wszystkie niespodzianki i naprawdę mocne oferty promocyjne, jakie przygotowaliśmy z tej okazji to wyraz naszych głębokich podziękowań dla klientów empik.com i jednocześnie obietnica – co roku będziemy starać się jeszcze bardziej.

empik.com przygotował również małe podsumowanie najciekawszych statystyk z ostatnich 14-stu lat. Potwierdzeniem tego jest waga książek sprzedanych w 2011 roku, która przekroczyła 2 000 000 kilogramów! Na przestrzeni 14 lat tytuł najpopularniejszej autorki wciąż należy do Stephanie Meyer – spod jej pióra wyszła saga „Zmierzch”. Czarnym koniem podsumowania – najchętniej kupowaną książką w empik.com są bezkonkurencyjne „Marzenia i Tajemnice” autorstwa Danuty Wałęsy. Najdroższy produkt dostępny na empik.com – to wycieczka na Malediwy, która pojawiła się w ofercie empiktravel.pl.

W ciągu dnia sklep wysyła 17 paczek na minutę, co oznacza jedną paczkę, co 3,5 sekundy! Do zapakowania wszystkich zakupów pracownicy sklepu zużywają 6,5 kilometra taśmy pakowej dziennie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Początkowo na empik.com można było kupić książki, muzykę i filmy. Wtedy do obsługi sklepu wystarczyło 14 osób. Wraz z jego rozwojem i odpowiadaniem na potrzeby klientów pojawiły się kolejne kategorie produktów, takie jak gry, zabawki, artykuły papiernicze, elektronika, w tym e-booki, czy perfumy, a zatrudnienie wzrosło ponad 10 krotnie. Aktualnie w firmie pracuje blisko 150 osób. Nic dziwnego – empik.com to dzisiaj ponad 2 500 000 obsłużonych klientów.

W 2012 oprócz poszerzenia asortymentu sklep – jako jedyny w Polsce ułatwił również dokonywanie zakupów w internecie umożliwiając podzielenie płatności na kilka różnych sposobów w ramach jednej transakcji. W trakcie pojedynczego zakupu można jednocześnie płacić przelewem, kartą kredytową i kartą podarunkową.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się