HP wytypowało 4 organizacje non-profit z Polski do udziału w Digital Equity Accelerator 2024

HP wytypowało 4 organizacje non-profit z Polski do udziału w Digital Equity Accelerator 2024
HP wyłoniło organizacje non-profit, które w 2024 roku wezmą udział w inicjatywie Digital Equity Accelerator. Wszystkie czynnie działają na rzecz osiągnięcia równości cyfrowej na obszarach z mniejszym dostępem do technologii w Polsce, Brazylii i Kanadzie. W naszym kraju wytypowane zostały Fundacja 2do2, INDID, OpenStax Poland i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!.
O autorze
3 min czytania 2024-04-17

Kluczowe informacje

  • 10 organizacji non-profit (4 z Polski, 3 z Brazylii i 3 z Kanady*) zostało wybranych do udziału w Digital Equity Accelerator 2024.
  • Wytypowane organizacje wspierają budowanie inkluzywności poprzez dostęp do literatury, edukacji, promowanie przedsiębiorczości i gotowości do pracy, zaangażowanie w działania na rzecz sportu, ochrony zdrowia i inne inicjatywy.
  • Każda organizacja non-profit otrzyma dotację w wysokości 100 tys. dolarów, dostęp do technologii HP o wartości około 100 tys. dolarów oraz sześciomiesięczny program szkoleniowy, aby móc rozwijać swój potencjał i zwiększyć wpływ na kształtowanie świata cyfrowego.

Cyfrowa równość przyśpiesza w Polsce, Brazylii i Kanadzie

Digital Equity Accelerator, będący wspólną inicjatywą HP Inc. i HP Foundation, pomaga organizacjom non-profit rozwijać programy przeciwdziałające cyfrowemu wykluczeniu.

Akcelerator pomaga organizacjom non-profit zwiększyć skalę programów dedykowanych równości cyfrowej oraz inicjatyw służących społecznościom, które często są lub były marginalizowane i doświadczają cyfrowego wykluczenia.

– Z dumą ogłaszamy, które organizacje non-profit wezmą udział w tegorocznej edycji programu Digital Equity Accelerator w Polsce. Transformacyjna siła technologii i jej zdolność do łączenia i wzmacniania społeczności jest ogromna. Dzięki wsparciu HP i dostosowanym programom szkoleniowym, organizacje pozarządowe mają szansę rozwijać swoje możliwości, rozszerzyć swój wpływ i pomóc w osiągnięciu równości cyfrowej w Polsce. Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że wspólnie wypełniamy luki technologiczne i tworzymy bardziej inkluzywny, sprawiedliwy świat – mówi Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc. Polska.

  • Fundacja 2do2 – tworzy rozwiązania informatyczne dla polskich organizacji pozarządowych. Oferuje narzędzia IT zaprojektowane z myślą o użytkownikach z mniejszymi umiejętnościami cyfrowymi oraz zapewnia kompleksowe wsparcie w postaci pomocy technicznej, szkolenia z zarządzania finansami i dostosowane programy mentorskie.
  • Instytut Dyskursu i Dialogu (INDID) – prowadzi szkolenia z krytycznej analizy mediów oraz narzędzi edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli z całej Polski, którzy pracują nad poprawą własnych umiejętności cyfrowych i rozwijaniem ich wśród uczniów. Program monitorowania mediów INDID angażuje młodych wolontariuszy w poszerzanie kompetencji w zakresie myślenia krytycznego.
  • OpenStax Poland – publikuje, w oparciu o otwarty (darmowy) dostęp, recenzowane podręczniki akademickie, aby obniżyć koszty edukacji dla studentów.
  • Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! – wspiera kompetencje XXI wieku oraz przyczynia się do rozwoju społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Think! pomaga młodzieży i dorosłym, doskonaląc ich umiejętności oraz pomagając w procesie kształcenia przez całe dorosłe życie.
  • Associação Nova Escola (Nova Escola Association) – bezpłatnie udostępnia nauczycielom szkół publicznych w całej Brazylii narzędzia i materiały pedagogiczne (np. scenariusze zajęć lekcyjnych), indywidualne kursy czy artykuły prasowe i naukowe, dostarczane za pośrednictwem platformy. Nova Escola ma na celu zachęcić brazylijskich nauczycieli, uczących czytania i pisania, do wykorzystywania technologii poprzez dostarczanie spersonalizowanych scenariuszy lekcyjnych i ułatwianie integracji narzędzi cyfrowych, by poprawić wyniki w nauce.
  • Associação Vaga Lume (Vaga Lume Association) – pomaga dzieciom z obszarów wiejskich w brazylijskiej Amazonii rozwijać umiejętności czytania m.in. poprzez tworzenie wspólnych bibliotek, w których mogą się dzielić książkami. Po 22 latach promowania dostępu do książek i czytania, Vaga Lume prowadzi 95 takich miejsc, docierając do ponad 109 000 dzieci. Vaga Lume ma na celu zwiększyć zaangażowanie lokalnych społeczności w działalność bibliotek w brazylijskiej Amazonii oraz uruchomić dwie kolejne biblioteki w regionie.
  • The Trust for the Americas – pomaga amerykańskim społecznościom szczególnie podatnym na wykluczenie cyfrowe, oferując dostęp do technologii oraz szkoleń z umiejętności cyfrowych technologicznych i życiowych, a także promując gotowość do pracy oraz rozwijając umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem osób silniej zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.
  • Access to Success Organization – proponuje unikalne programy i wsparcie, aby pomóc w rozwoju dostępności technologii (AT) i umożliwić każdemu korzystanie z cyfrowych zasobów. Organizacja non-profit z Toronto prowadzi ATS Labs, wiodący akcelerator dla startupów zajmujących się AT w Kanadzie. Access to Success ma na celu opracowanie wyspecjalizowanych warsztatów dotyczących rozwiązań AT zorientowanych na równość cyfrową oraz stworzenie Centre for Accessibility Innovation (Centrum Dostępności Innowacji), które będzie centrum coworkingowym dla przedsiębiorców zajmujących się AT.
  • Chapter One Canada – wykorzystuje innowacyjną technologię i oferuje korepetycje dla marginalizowanych społeczności, by przeciwdziałać analfabetyzmowi wśród dzieci, umożliwiając im rozwijanie umiejętności czytania i pisania. Chapter One ma na celu potrojenie liczby dzieci korzystających na swoich rodzinnych smartfonach z indywidualnej pomocy w nauce (w modelu 1:1) oraz podwojenie liczby czytelników Global Free Library do grudnia 2025 r.
  • Jays Care Foundation – charytatywny oddział Toronto Blue Jays wykorzystuje sport, a dokładnie baseball, do budowania wśród dzieci poczucia przynależności do społeczności, w których żyją i funkcjonują. Organizacja uważa, że gra w baseball odgrywa ważną rolę w programach rozwojowych i radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami zdrowotnymi, psychicznymi i fizycznymi. Aby zwiększyć zasięg swoich szkoleń, Fundacja Jays Care tworzy kompleksową i łatwo dostępną platformę e-learningową, która zawiera moduły i filmy instruktażowe dla trenerów i pedagogów z całej Kanady.

Od 2022 roku Accelerator pomógł rozszerzyć zasięg 17 organizacjom non-profit w Indiach, Malezji, Meksyku, Maroku, RPA oraz USA o ponad 8,1 miliona osób.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zdjęcie główne: www.hp.com

Materiał sponsorowany przez HP.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS W Polsce rusza Digital Equity Accelerator, program HP wspierający globalną integrację cyfrową

Do 1 marca br. można składać wnioski do programu Digital Equity Accelerator, wspólnej inicjatywy HP Inc. i Fundacji HP. W 2024 roku projekt będzie priorytetyzował wyzwania związane z równością cyfrową w Polsce, Brazylii i Kanadzie*.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się