Razem w trosce o lepsze
W tym roku wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, gdyż po blisko dwudziestu latach zajadłej wojny między producentami oprogramowania a ruchem Wolnego i Otwartego Oprogramowania, dochodzi do sytuacji niebywałej. Microsoft, dotychczas największy wróg środowisk OpenSource, został sponsorem OSEC Forum 2018. Razem z przedstawicielami konkurencyjnych firm, jak Red Hat (lider rozwiązań OpenSource) opowiadać będą, jak można budować rozwiązania IT korzystając ze swoich narzędzi i jak dobrze pracują one z narzędziami partnera.
Oba światy znalazły się w pewnym stopniu równowagi względem siebie. Ruch opensource osiągnął swoje cele strategiczne. Przyzwyczaił użytkowników do posiadania kodu źródłowego, jak do czegoś zupełnie naturalnego. Konsumenci, będąc świadomymi zagrożenia wynikającego z używania zamkniętych technologii, oczekują dostarczenia aplikacji w postaci zarówno otwartej, jak i gotowej do uruchomienia – mówi Piotr Baranowski z firmy OSEC.
Zobacz również
OSEC to firma, która powstała aby dostarczać edukację wolnego i otwartego oprogramowania. Po blisko 10 latach istnienia, wyszła z inicjatywą zorganizowania nieKonferencji. OSEC Forum to wydarzenie, gdzie wysłuchać można ciekawych wykładów, wziąć udział w labach oraz porozmawiać na tematy aktualne i ważne dla IT. W tym roku myślą przewodnią będzie szeroko rozumiana automatyzacja, integracja, cloudcomputing oraz DevOps.
Wybrani prelegenci OSEC FORUM 2018:
- Branislav Bukav – Red Hat – #RedHatCertification
- Olga Budziszewska – Microsoft Polska – #cyberbezpieczenstwo
- Agnieszka Bielec – CERT Polska – #ReverseEngineering
- Piotr Baranowski – OSEC – #openshift
- Jolanta Łabędzka-Benisz – OMEC – #devOps
- Michał Iwański – IBM – TECH DATA – #PowerAl
Nie jesteś z Warszawy? Nic straconego, relację na żywo z całego spotkania możesz zobaczyć na kanale YouTube firmy OSEC.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Sprawdź więcej i zarejestruj się na www.osecforum.pl
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Relacja z edycji 2017: