Konkurs już po raz kolejny daje szansę międzynarodowym twórcom i twórczyniom, niezależnie od ich pochodzenia, płci lub doświadczenia, na zaistnienie w branży filmowo-reklamowej. Trwająca właśnie edycja jest przełomowa i rekordowa nie tylko ze względu na dużą liczbę przesłanych eksplikacji, ale także zwiększone zainteresowanie międzynarodowe, oraz liczbę zaangażowanych osób w jury.
Do 8. edycji konkursu zgłosiło się aż 1248 osób, czyli o 537 więcej niż w minionym roku. Twórcy przesłali rekordową liczbę prac (1645), z których 30 proc. zgłoszono z zagranicy. Wielu nowych uczestników wysłało swoje pomysły m.in. z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemiec oraz Francji. To kolejne rynki, które otworzyły się na działania konkursowe.
Zobacz również
W tegorocznej edycji finaliści nie tylko zrealizują najbardziej kreatywne filmy, ale zrobią to w sposób maksymalnie eliminujący ślad węglowy we wszelkich działaniach produkcyjnych. Finał konkursu planowany jest na czerwiec 2021 r.
Prace oceniane będą przez ponad 100 przedstawicieli i przedstawicielki agencji reklamowych, specjalistów i specjalistki ze świata filmu, kultury i sztuki. Oprócz składu jurorskiego, 8. edycję konkursu wspiera także grono honorowe, a także grono ekspertów i ekspertek z całego świata. Pełną listę jury wybierających finałowe prace znajdziecie tutaj: https://www.papayayoungdirectors.com/kapitula-konkursu
Uczestniczki i uczestnicy zgłaszali swoje pomysły w trzech kategoriach (Branded Stories, Music Stories, Vertical Stories by Facebook) oraz w subkategori: Women’s Stories. Partnerami Głównymi trwającej edycji są: Audioteka, BMW Polska, DPD, Durex, Facebook, IKEA, Kayax, Link4, McDonald’s, Multikino, Samsung Electronics Polska oraz Tyskie, a także fundacje: Camera Femina, Kosmos dla dziewczynek oraz Kuchinate – African Refugee Women’s Collective.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Partnerzy konkursu: ATM System, CPC Brand Consultants, Girls in Film, Heliograf, MakOnLine, Lunapark, Panavision, Ströer oraz Tidal.
Słuchaj podcastu NowyMarketing