Wspierany przez Cezarego i Edytę Pazurów, Grzegorza Daukszewicza i Filipa Kosiora oraz reżysera audio Marcina Kardacha, wprowadza słuchaczy w nowy wymiar kryminału, sensacji i thrillera.
Pazurowie, Daukszewicz, Kosior
„Drelich. Bad Luck” to interaktywna produkcja audio, połączenie kryminału z elementami sensacji i gry wyboru. W rolę głównego bohatera – Marka Drelicha, wciela się Grzegorz Daukszewicz. Małżeństwu Drozdowskich głosu udzielają Edyta i Cezary Pazurowie. W mroczny świat thrillera słuchaczy wprowadza z kolei Filip Kosior. Nie brakuje także innych głosów, znanych w środowisku literackim: Przemka Corso, Janusza Zadury, Kamila Prubana i Marcina Kardacha. Słuchowisko pozwala odbiorcom podejmować kluczowe decyzje fabularne, które mają realny wpływ na przebieg i zakończenie historii. Takie podejście poszerza znane dotąd granice odbioru literatury.
Zobacz również
– Byłem zaskoczony tym, w jak wiele różnych stron w ogóle może potoczyć się opowieść. Nawet w życiu wszystko wydaje się prostsze – jest albo, albo. Tymczasem tutaj mamy niewiarygodną ilość prawdopodobnych zakończeń. Praca nad tym projektem była więc niezwykle ekscytująca – mówi Cezary Pazura, odtwórca jednej z głównych ról.
Jakub Ćwiek
Jakub Ćwiek to autor bestsellerowych cykli fantastycznych „Kłamca” i „Chłopcy”, horroru „Ciemność płonie” oraz kryminałów noir „Grimm City”. Od czterech lat mierzy się z literaturą crime, szukając w niej nieoczywistych ścieżek. Tak powstała seria Drelich, sensacja realizowana zgodnie z zasadami gatunku, ale przy zachowaniu pełnej wiarygodności. Do współpracy przy niej autor zaprosił szereg specjalistów, m.in. od choreografii walk.
Światowy Dzień Książki 2025. Marketerzy polecają swoje ulubione lektury
Jakub Ćwiek odpowiada także za scenariusze do słuchowisk: „Robin Hood i kryształowy król” oraz „Jednooki król” dla Storytel, a także dwóch dużych produkcji tworzonych we współpracy z popularnym pisarzem Wojciechem Chmielarzem: audioserialu grozy „Skowyt” oraz emitowanego na antenie Radia Zet i nominowanego do Bestsellerów Empiku serialu „Niech to usłyszą”.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Jako wielki miłośnik popkultury, Jakub Ćwiek z zapałem podróżuje jej śladami. Aktualnie współtworzy wydawnictwo Pulp Books, w którym nieustannie poszukuje nowych form przekazywania opowieści. Jedną z nich jest premierowe interaktywne słuchowisko, w którym odbiorcy mogą przejąć kontrolę i zadecydować za bohaterów, jak potoczą się ich losy.
Drelich powraca
Marek Drelich znany jest fanom dwóch poprzednich powieści z tej serii: „Drelich. Prosto w splot” i „Drelich. Nim braknie tchu”. Słuchowisko Bad Luck to jednak niezależna opowieść, osadzona kilka lat przed wydarzeniami znanymi z książek.
– Chciałem, aby ta opowieść była dostępna dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy znają już historię Drelicha. Najważniejszym celem tego słuchowiska było pokazanie, że można przekraczać pewne konwencje i oddać odpowiedzialność w ręce odbiorców. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się zgromadzić zespół naprawdę fajnych ludzi, którzy z zaangażowaniem i pozytywną energią podjęli się realizacji tego projektu – mówi Jakub Ćwiek, autor słuchowiska.
Główny bohater słuchowiska “Drelich. Bad Luck” realizuje skok na kantor, ale w wyniku niefortunnych zdarzeń pozostaje bez łupu, z połamanymi żebrami i bez możliwości ucieczki. Na jego drodze staje lokalny polityk, Zbigniew Drozdowski, który nieświadomy z kim ma do czynienia, proponuje podwózkę autostopowiczowi. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy Drozdowski potrąca człowieka.
Choć w teorii wypadek nie był jego winą, to jednak ma on świadomość, że fakt wypicia kilku kieliszków, zanim usiadł za kierownicą, będzie działać na jego niekorzyść. Polityk nie chce pogrzebać marzeń o swojej karierze, dlatego ma kilka opcji do wyboru – ucieczkę z miejsca wypadku i dogadanie się z pasażerem lub pozbycie się niewygodnego świadka. O tym, jak potoczy się ta opowieść, zadecyduje słuchacz, ponosząc wszelkie konsekwencje, które niosą za sobą podejmowane wybory. Słuchowisko „Drelich. Bad Luck” dostępne jest w aplikacji PulpUp w formie ebooka i w wersji audio.