Zbliża się premiera filmu autobiograficznego „Piece by Piece” powstałego we współpracy z LEGO, opowiadającego o życiu Pharrella Williamsa. W związku z nadchodzącą premierą, stowarzyszenie PETA w Stanach Zjednoczonych kolejny raz zwraca uwagę na działalność piosenkarza jako dyrektora artystycznego męskich kolekcji Louis Vuitton.
PETA stworzyła krótki film parodiujący najbardziej popularną piosenkę Williamsa „Happy”, w którym potępia wykorzystywanie skór zwierzęcych w kolekcjach LV.
Zobacz również
W klipie, podobnie jak w filmie autobiograficznym, główny bohater oraz zwierzęta są ułożone z klocków LEGO. Pharrell ma ubraną koszulę poplamioną krwią po to, by pokazać, że każdy element garderoby wykonany ze zwierzęcego futra lub skóry powoduje cierpienie zwierząt.
Z kolei kultowy już refren utworu „Happy” został przekształcony w „It’s not chic”. Zwrotki natomiast opowiadają o sytuacjach, w których znęca się nad zwierzętami w produkcji odzieży.
PETA prowadzi swoje działania wymierzone w piosenkarza na podstawie śledztwa, które przeprowadził azjatycki oddział organizacji. Wykazano w nich, że w jednej z firm macierzystych Louis Vuitton w Indonezji dokonuje się rzeźni na zwierzętach. Przykładowo, węże są nadmuchiwane wodą, uderzane młotkami i cięte brzytwami, gdy prawdopodobnie są jeszcze przytomne. Podmioty PETA udokumentowały także, jak pracownicy branży modowej tną szyje krokodyli i wpychają metalowe pręty w ich kręgosłupy, odcinają głowy przytomnych jaszczurek maczetami i paraliżują strusie prądem, a następnie podcinają im gardła. Z kolei zwierzęta hodowane i zabijane na futro są zamykane w małych, brudnych klatkach, zanim zostaną porażone prądem, pobite, zagazowane, a nawet żywcem obdarte ze skóry.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
– Wybory modowe Pharrella są wyrokiem śmierci dla zwierząt, które są stłoczone w brudzie i często wciąż trzymają się życia, podczas gdy pracownicy łamią im karki lub rozcinają je na kawałki. PETA wzywa Pharrella do zbudowania trwałego dziedzictwa w Louis Vuitton poprzez porzucenie śmiercionośnych projektów i pozostawienie zwierząt w pokoju, a nie w kawałkach – mówi starsza wiceprezes PETA, Lisa Lange.
Słuchaj podcastu NowyMarketing