Z początkiem miesiąca ruszyła kampania informacyjna PGNiG Obrót Detaliczny promująca nowy Program „Prosto po czyste powietrze”. Jego celem jest wsparcie nowych i obecnych klientów w wymianie starych pieców (kopciuchów) na nowe, ekologiczne ogrzewanie gazowe i pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. Pomimo obowiązku wymiany starych, nieefektywnych pieców na nowe ekologiczne urządzenia grzewcze wciąż znaczna liczba gospodarstw domowych w Polsce do tej pory nie dokonała takiej zmiany. Procesu nie przyspieszają nawet bijące na alarm ogólnopolskie kampanie społeczne.
Akcja informacyjna prowadzona jest obecnie w województwach śląskim i podkarpackim. Wybór tych miejsc nie jest przypadkowy ponieważ to właśnie w tych województwach ostateczny termin wymiany kotłów starszych niż dziesięć lat oraz urządzeń pozaklasowych mija 31 grudnia 2021 roku.
Zobacz również
W ramach Programu w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny można uzyskać poradę jak skorzystać z dofinansowania z Programu Czyste Powietrze oraz pomoc w przejściu przez niezbędne formalności.
Jak wyglądał proces kreatywny? Patrząc na rynek, dotychczasowe kampanie odwoływały się do negatywnych przekazów związanych z utratą zdrowia na skutek palenia w starych piecach albo do aspiracyjnych wizji przedstawiających czyste środowisko i żyjących w nim szczęśliwych ludzi. Kampania PGNiG Obrót Detaliczny zmienia sposób komunikacji. Nowy format ma zaintrygować ludzi, zmobilizować ich i pokazać jak łatwy – dzięki wsparciu PGNiG Obrót Detaliczny – jest proces wymiany pieca. Łatwiejszy niż dziesiątki zwykłych, codziennych decyzji i wyzwań, takich jak np. przekonanie dziecka do jedzenia warzyw, wymiana tapicerki, czy rezygnacja z porannej kawy.
Hasłami kampanii zostały:
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Komunikacją objęte zostały radio, telewizja, prasa lokalna, internet, media społecznościowe, materiały promujące akcję w Biurach Obsługi Klienta PGNiG i Urzędach Gmin zlokalizowanych na terenie województw, w których prowadzony jest Program „Prosto po czyste powietrze”.