Pierwsza drużyna w Polsce ogłasza odejście od plastiku

Firma BWT została nowym sponsorem kobiecej drużyny siatkarskiej KS DevelopRes Rzeszów w sezonie 2022/23 TauronLiga. Zespół zobowiązał się do przestrzegania nowych zasad i od tego sezonu nie zobaczymy już plastikowych butelek w rękach rzeszowskich siatkarek.
O autorze
1 min czytania 2022-11-08

Jak zapewniają obie strony, o wyborze sponsora przesądził m.in. wspólny cel, jakim jest propagowanie zrównoważonego rozwoju ekologii i solidarności społecznej. 

„Jesteśmy drużyną, która nie korzysta z plastikowych butelek! Change the World – sip by sip!” (czyli: „Zmieniajmy świat, łyk po łyku”. – przyp. aut.) – czytamy na oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Kim jest nowy sponsor teamu z Rzeszowa? BWT to firma zajmująca się szeroko pojętym uzdatnianiem i filtrowaniem wody, dla odbiorców detalicznych i instytucjonalnych. Na potrzeby KS DevelopRes Rzeszów dostarcza nie tylko dystrybutory i bidony zastępujące butelki w biurach, na meczach i treningach, ale przede wszystkim wodę mineralizowaną magnezem dopasowaną do potrzeb sportsmenek.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

BWT bardzo aktywnie działa na światowym rynku marketingu sportowego. Dotychczas współpracowała z teamami innych dyscyplin takich jak Formuła 1, skoki narciarskie, czy piłka nożna. Jak zapewnia Krzysztof Wydra, dyrektor marketingu BWT na Polskę, firma w swej działalności stara się działać w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej i odpowiedzialny zarówno za potrzeby poszczególnych ludzi, jak i za ochronę Ziemi jako wyjątkowej przestrzeni do życia.

W 2022 roku firma BWT otrzymała nagrodę najlepszego sponsora sportu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Polskie siatkarki tym samym dołączają do awangardy światowego trendu odchodzenia od jednorazowych butelek na stadionach i w sporcie w ogóle. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce trend ten rozpowszechni się na inne dyscypliny sportu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się