…Krynickie, Czarno-Białe, Legnickie, Gorlickie, Sądeckie, Podhalańskie Wartkie czy Piwniczańskie.
Nowe piwo sprzedawane będzie wyłącznie w Krakowie i województwie małopolskim. Jest to jasne piwo, pasteryzowane, ale niefiltrowane, naturalnie mętne, o zawartości alkoholu 5,3 proc. Piwo produkowane jest w oparciu o słód jęczmienny oraz chmiele: Marynka i Lubelski.
Zobacz również
Pilsweizer zapoczątkował linię piw lokalnych w maju 2015 r. piwem Zakopiańczyk. Obecnie w jej skład wchodzą m.in Legnickie, Krynickie, Zakopiańczyk (w kilku odmianach), Piwniczańskie, Sądeckie, Gorlickie, czy Biało-Czarne, stworzone specjalnie dla kibiców nowosądeckiego pierwszoligowego klubu Sandecja Nowy Sącz.
Przy projektach piw lokalnych Browar Pilsweizer współpracuje zarówno z lokalnymi sklepami, jak i odbiorcami z kanału HoReCa, czyli hotelami, restauracjami czy pubami działającymi na danym obszarze.
Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej (k. Nowego Sącza) browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Pod koniec 2017 r. roku, firma Owens-Illinois, największy na świecie producent opakowań szklanych, wydała swój pierwszy globalny Design Book. Wśród projektów z całego świata znalazły się w nim też 3 polskie produkty, a jednym z nich był Porter Galicyjski z browaru Pilsweizer, sprzedawany w butelkach z czarnego, nieprzezroczystego szkła (dwa pozostałe projekty z Polski to Zimne Mleko Robico w klasycznej szklanej butelce i ketchup Kotlin w charakterystycznym słoiku ze zwężoną szyjką).
Browar Pilsweizer jest obecnie jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. W planach jest rozbudowa browaru o hotel i ośrodek Spa (które będą mieścić się w zrewitalizowanych budynkach starego browaru).