Piwna rewolucja: Żubrówka i BEER52 łączą siły w unikalnej kolaboracji

Żubrówka, trzecia marka wódki na świecie, ponownie zaskakuje. Tym razem sięga po nowy wymiar smaku, łącząc siły z kultowym browarem BEER52. Efektem tej niezwykłej kolaboracji jest limitowana edycja rzemieślniczego piwa – BEER52 X Żubrówka Bison Grass. Przekrocz granice smaku z Żubrówką Bison Grass!
O autorze
1 min czytania 2023-11-27

Nowo stworzone, pszeniczne piwo rzemieślnicze z ekstraktem z trawy żubrowej wykorzystywanej w Żubrówce Bison Grass, to połączenie walorów aromatycznych i unikalnego profilu smakowego Żubrówki z nutami migdałów, wanilii, kokosa i lawendy.

Piwo pszeniczne BEER52 x Żubrówka Bison Grass łączy w sobie uwielbiany, charakterystyczny smak, jakiego można oczekiwać od Żubrówki, z pomysłowym stylem warzenia piwa BEER52 – powiedział Chris Jones, dyrektor zarządzający w firmie Paragon Brands, która zajmuje się dystrybucją Żubrówki w Wielkiej Brytanii.

Każde źdźbło trawy, wykorzystywane w produkcji wódki Żubrówka, zbierane jest ręcznie w polskiejPuszczy Białowieskiej. To miejsce światowego dziedzictwa kulturowego, gdzie wędrują na wolności ostatnie stada dzikich żubrów w Europie. Tutaj trawa żubrowa rośnie swobodnie na polanach i po skomplikowanym procesie produkcyjnym nadaje niepowtarzalnie czysty i autentyczny smak znanej na całym świecie wódce smakowej, a obecnie piwu pszenicznemu.

Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia piwa rzemieślniczego, które zawiera składnik przesiąknięty 500-letnią polską tradycją, oddając hołd bogatemu dziedzictwu marki Żubrówka. Piwo, które powstało w kolaboracji z BEER52, Żubrówka Bison Grass, z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom wódki, jak i piwa – dodaje Jones. 
LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Limitowane piwo powstało w kolaboracji marki Żubrówka Bison Grass z BEER52, kraftowym browarem z Wielkiej Brytanii, który jest jednocześnie wydawcą magazynu „Ferment”. Skupia się on na opisywaniu ciekawych metod uzyskiwania piwa oraz kulturze zbudowanej wokół tego trunku. Subskrybenci magazynu „Ferment”, których jest ponad 100 000, mają okazję nie tylko poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie, ale także cieszyć się wyjątkowymi trunkami dostarczanymi regularnie wraz z magazynem do ich własnych domów. Dziennie BEER52 dostarcza ponad 32 000 piw na terenie całej Wielkiej Brytanii, co miesięcznie daje liczbę ponad 1 mln. BEER52 posiada największą w Wielkiej Brytanii liczbę subskrypcji piwa rzemieślniczego.

Piwo BEER52 x Żubrówka Bison Grass zawiera 4,2 proc. alkoholu. Można je znaleźć w grudniowym wydaniu pudełka subskrypcyjnego BEER52, dostępnego od 18 listopada 2023 r. w Wielkiej Brytanii. Piwo to zaprezentowane zostanie wraz z szeroką gamą produktów polskich browarów rzemieślniczych, nawiązujących do bogatej polskiej tradycji produkcji wysokiej jakości alkoholu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się