Pizza ze słynnymi klopsikami i stolik, który ją pomieści, czyli nietypowa współpraca Pizzy Hut i marki IKEA

Pizza ze słynnymi klopsikami i stolik, który ją pomieści, czyli nietypowa współpraca Pizzy Hut i marki IKEA
Pizza Hut Hong Kong oraz IKEA nawiązały nietypową współpracę, w ramach której popularna sieć restauracyjna wprowadziła do swojej oferty pizzę ze słynnymi klopsikami. Z kolei w sklepach szwedzkiej marki pojawiły się okrągłe stoliki, które ją pomieszczą.
O autorze
1 min czytania 2020-03-10

Nietypowa współpraca między Pizza Hut Hong Kong, a marką IKEA rozpoczęła się od publikacji specjalnego wpisu na facebookowym profilu sieci restauracyjnej – przedstawiał on zdjęcie dostarczyciela pizzy, który uciął sobie drzemkę w sklepie szwedzkiej firmy.

Kolejnym etapem było wprowadzenie przez Pizzę Hut do swojej oferty pizzy ze słynnymi klopsikami marki IKEA. Z kolei w marketach szwedzkiej sieci pojawiły się nowe, okrągłe stoliki, które zostały stworzone po to, by pomieścić popularną włoską potrawę. Co ciekawe, sprzedawane są one w pudełkach przypominających te od pizzy ;). 

Za realizację odpowiada agencja Ogilvy Hong Kong.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W ramach sponsoringu nad NFL Pizza Hut wprowadziła nowe opakowania na pizzę, które służyły jako plansza do gry, gdy połączy się je z aplikacją mobilną, wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pizza Hut ma na swoim koncie kilka dziwnych, marketingowych pomysłów. W 2017 roku  marka zaprezentowała specjalną kurtkę, która działała jak torba, w której dostawcy dowożą pizzę.

PS3

Przedstawiciele sieci IKEA zapowiedzieli, że już wkrótce w europejskich restauracjach marki pojawią się całkowicie nowe, bezmięsne klopsiki – co ciekawe, mają one mieć taką samą teksturę, a także smak, jak te tradycyjne.