Plastikowa ryba na Twoim stole? Espacio CREA przypomina o problemie zanieczyszczenia oceanów

Plastikowa ryba na Twoim stole? Espacio CREA przypomina o problemie zanieczyszczenia oceanów
A co, gdyby potrawy rybne zamiast ryby były przygotowywane z plastiku? Spot „Plastikowa ryba” przypomina o potrzebie ochrony oceanów i pokazuje, czym grozi nam bagatelizowanie tego problemu.
O autorze
1 min czytania 2018-07-26

Zgodnie z danymi z raportu Światowego Forum Ekonomicznego, do 2050 roku w oceanach znajdować się będzie więcej plastiku niż ryb. Agencja Piece of Cake stworzyła spot „Plastikowa ryba”, w którym pokazała, do czego prowadzi takie zatruwanie mórz i oceanów plastikowymi odpadami. Widok ten z pewnością nie pobudza apetytu.

Realizacja została przygotowana dla Espacio CREA.

PS

W celu ochrony środowiska coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyclingu i podejmuje działania w celu ograniczenia wytwarzania plastiku i poliestru. O ciekawych przykładach takich działań możecie przeczytać w materiale 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Niedawno akcję związaną z ochroną środowiska nadwiślańskiego podjęła się marka Żywiec Zdrój. W Warszawie nad rzeką stanęły dwa automaty, w których można wymienić plastikowe butelki typu PET i puszki po napojach na butelkę wody mineralnej Żywiec Zdrój. Więcej o akcji przeczytacie w artykule Odpowiedzialnie nad Wisłą: wymień odpady na butelkę wody

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS 3

Ogrom zanieczyszczenia oceanów uświadamia chociażby Thrash Island. Jest to obszar na północnym Pacyfiku, który jest tak zanieczyszczony plastikiem, że tworzy obszar wielkości Francji. Aby nagłośnić i zwrócić uwagę na problem, w światowy dzień oceanu Fundacja Tworzyw sztucznych Oceanu i LadBible złożyły wniosek do ONZ o uznanie Trash Isles jako oficjalnego kraju.

PS 4

Greenpeace w celu edukacji najmłodszych stworzyło wyjątkowe akwarium przyszłości, które zszokowało zwiedzających.