#Podwójnamocpomagania: Trwa zbiórka charytatywna na walkę z koronawirusem wspierana przez Marcina Dorocińskiego

Zebrano już ponad 2,9 mln złotych. Liczba darczyńców w akcji charytatywnej „Podwójna moc pomagania” wciąż rośnie, dlatego bank przedłuża zbiórkę do 30 kwietnia 2020 r.
O autorze
1 min czytania 2020-04-16

Pod koniec marca br. Santander Bank Polska razem z Fundacją Santander zapoczątkował charytatywną akcję, w której wspólnie z klientami i innymi dobroczyńcami zbiera środki na rzecz wsparcia personelu medycznego w polskich szpitalach. Wszystkie darowizny zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek, laborantów i innych pracowników szpitali, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie wszystkich zarażonych wirusem SARS-CoV-2 (koronawirus). Pierwotnie uzbierana kwota miała zostać przekazana na zakup m.in. respiratorów, testów na obecność wirusa, odzieży ochronnej dla 8 polskich szpitali. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie w innych regionach Polski, za zebrane środki zostanie też zakupiony sprzęt do szpitali w inny miastach m.in. we Wrocławiu, Bolesławcu, Rzeszowie, Lublinie, Puławach, Krakowie, Cieszynie, Olsztynie, Gdańsku, Toruniu, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie czy Łodzi.

Wpłat jest coraz więcej. Ostatnia aktualizacja zebranych środków wskazuje, że na koncie Fundacji jest już 2 943 075,16 zł. Kwota jest efektem niezwykłego zaangażowania klientów banku i innych dobroczyńców, którzy nieprzerwanie powiększają zebraną sumę. Dlatego Santander Bank Polska postanowił przedłużyć czas trwania akcji do 30 kwietnia 2020 r. i zobowiązał się podwoić każdą przekazaną wpłatę, aż do wysokości 4 milionów złotych! Wzrost zebranej kwoty można śledzić na bieżąco na stronie www.santander.pl. Darowiznę przekazało już ponad 14 600 osób, średnia kwota przelewu wynosiła 100 zł, a rekordzista wpłacił na konto akcji jednorazowo aż 20 000 złotych.

– Dziękujemy za wsparcie, które trafia do naszego szpitala. Dzięki takim akcjom możemy zwiększyć zasób sprzętu i wyposażenia, chroniąc tym samym personel oraz zdrowie i życie pacjentów – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

Akcję wspiera również Marcin Dorociński, fantastyczny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, który w internetowym nagraniu przekonuje, że tylko wspólnym wysiłkiem możemy szybciej wrócić do świata, który wszyscy znamy i kochamy i zachęca, by każdy dołączył to akcji „Podwójna moc pomagania”.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wpłaty należy kierować na konto Fundacji Santander Bank Polska w bankowości internetowej i mobilnej: 89 1090 1056 0000 0001 4462 1854 z dopiskiem „pomoc – darowizna”. Cała uzbierana kwota zostanie przekazana do szpitali w formie darowizny celowej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing