Podziel się posiłkiem z potrzebującymi – świąteczna akcja z Fundacją Kuroniówka

Już za chwilę Boże Narodzenie – najpiękniejsze i najbardziej nastrojowe święta w roku. W tym roku przeżyjmy je wyjątkowo – dzieląc się posiłkiem z najbardziej potrzebującymi. Wystarczy zamówić świąteczny catering w Kuroniowie Diety i tym samym ufundować obiad podopiecznemu Fundacji Kuroniówka.
O autorze
2 min czytania 2020-12-17

Grudniowe święta to czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Cudowne chwile spędzone przy choince, niepowtarzalne aromaty i stół uginający się od tradycyjnych potraw. Jest jednak jedno „ale”: wszystko to trzeba przygotować, nierzadko łącząc z pracą i innymi obowiązkami. W tym roku swoje wsparcie oferuje nam rodzina szefów kuchni, od pokoleń kojarzona z wykwintnymi smakami oraz gotowaniem dla najbardziej potrzebujących.

– W najbliższe święta kwestie kulinarne zostawcie nam, czyli Gai, Joannie i Jakubowi Kuroniom, a sami cieszcie się magią świąt z najbliższymi, a także świadomością, że rezygnując z tradycyjnego spędzania Wigilii przy kuchni, fundujecie posiłek osobom starszym i potrzebującym. Czy nie o to chodzi w święta, aby spędzać czas z bliskimi, a także pomagać najbiedniejszym? – podkreśla Jakub Kuroń, szef kuchni Kuroniowie Diety.

Oferta świąteczna Kuroniowie Diety to aż 10 różnorodnych zestawów wigilijnych i bożonarodzeniowych, skomponowanych z lokalnych, świeżych składników od zaprzyjaźnionych gospodarstw. Catering obejmuje zarówno typowe tradycyjne potrawy, jak i nowoczesne dania inspirowane polską tradycją, dlatego każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Ale najlepsza wiadomość jest taka, że każdy zamówiony zestaw to posiłek ufundowany podopiecznemu Fundacji Kuroniówka.

– Abyście wy mogli podzielić się jedzeniem z innymi, my dzielimy się z wami naszymi najlepszymi smakami. Przygotujemy dla was zarówno nasze tradycyjne krokiety z kapustą i grzybami, barszcz czerwony z uszkami z grzybami leśnymi, smażony filet z karpia czy wigilijne ciasta, jak i wyrafinowane kompozycje, takie jak stek z łososia ekologicznego w sosie porowo-winnym, terrinę z sandacza z szyjkami rakowymi czy sałatkę krewetkową z ananasem, mango, makaronem orzo i awokado. Mamy też pyszne zestawy wegetariańskie. Zajrzyjcie na naszą stronę, wybierzcie świąteczne pyszności i cieszcie się Gwiazdką! – zachęca Gaja Kuroń, dietetyczka Kuroniowie Diety.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

To nie pierwszy raz, kiedy Fundacja Kuroniówka wraz z cateringiem dietetycznym Kuroniowie Diety wspólnie ruszyły na pomoc potrzebującym. Od marca do maja br. dzięki ich inicjatywie do szpitali covidowych trafiło aż 3978 5-posiłkowych zestawów o wartości 238 680 złotych dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników na pierwszej linii walki z pandemią. Fundacja Kuroniówka i marka Kuroniowie Diety po połowie pokryły koszty posiłków, dzięki którym personel medyczny mógł w pełni poświęcić się niesieniu pomocy pacjentom.

– Jako naród wielokrotnie już pokazaliśmy, że potrafimy pomagać. Myślę, że w czasie przedświątecznym Polaków nie trzeba zachęcać do brania udziału w akcjach charytatywnych. To szczególny czas w szczególnym roku i inicjatyw wsparcia potrzebującym jest wiele. My tylko dokładamy swoją cegiełkę, pokazując, że te święta mogą być mimo wszystko wyjątkowe – mówi Joanna Liszkiewicz-Kuroń, prezes Zarządu Fundacji Kuroniówka.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zamówienia można składać na tej stronie, do godziny 16.00. Pyszne i zdrowe świąteczne potrawy zostaną dostarczone na terenie Polski w wigilijny poranek.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się