Polska gra komputerowa This War of Mine wejdzie na listę lektur szkolnych

Polska gra komputerowa This War of Mine wejdzie na listę lektur szkolnych
Branża gamingowa niewątpliwie w ostatnich czasie przeżywa prawdziwy rozkwit. Na tyle, że już prawdopodobnie wkrótce polska gra komputerowa This War of Mine znajdzie się na liście lektur szkolnych w ostatnich klasach licealnych.
O autorze
1 min czytania 2020-06-19

Całkiem niedawno głośno zrobiło się o warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, która w związku z pandemią koronawirusa umożliwiała swoim studentom zaliczenie brakujących godzin WF-u zdalnie, m.in. poprzez uczestnictwo w rozgrywkach e-sportowych. Teraz okazuje się już wkrótce po raz pierwszy na liście lektur szkolnych pojawi się gra komputerowa.

O tym fakcie poinformowała Kancelaria Premiera na Twittere, tuż po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami spółki 11 bit studios – producenta gry „This War is Mine”. Produkcja znajdzie się bowiem w kanonie nieobowiązkowych lektur szkolnych w ostatnich klasach licealnych. 

Informację potwierdzili też przedstawiciele polskiej firmy. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy tytuł zostanie wprowadzony na listę lektur szkolnych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Akcja gry komputerowej „This War is Mine” osadzona jest w podczas wojny, zaś gracz wciela się w rolę cywila, który starają się przeżyć w ciężkich warunkach. Produkcja opowiada o okropnościach wojny, a także ludzkim cierpieniu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Travis Scott nawiązał współpracę z popularną grą Fortnite – w jej ramach raper zagrał serię koncertów zatytułowanych „Astronomical”, które można było oglądać na żywo w środowisku gry. Pierwszy występ odbył się 24 kwietnia br. o 1 w nocy i zgromadził przed ekranami laptopów ponad 12 mln osób.

PS2

Kurort z Singapuru Sentosa Island przygotował dla swoich klientów, którzy nie mogą doczekać się powrotu na wyspę, nie lada gratkę – w ramach popularnej ostatnio gry „Animal Crossing: New Horizons” właściciele obiektu oferują wirtualny pobyt w hotelu.