Polskie kreatywne strony błędu 404

Polskie kreatywne strony błędu 404
Strony 404 to zazwyczaj nudne komunikaty, które irytują użytkowników. Jednak nie zawsze musi tak być. W Internecie można znaleźć wiele zagranicznych inspiracji. Jak od tej strony wyglądają polskie serwisy?
O autorze
1 min czytania 2012-06-29

Niestandardowa, użyteczna strona błędu 404 to sposób na pokazanie pomysłowości i zatrzymanie zagubionego użytkownika w serwisie. Przykładowo Helion.pl zachęca do  zakupu książki, Onet.pl prezentuje komunikat dotyczący zaginionych ludzi poszukiwanych przez Fundację Itaka.

Dlatego należy pamiętać, by strona 404 nie tylko cieszyła oko, ale przede wszystkim była czytelna, przejrzysta i pomocna w dalszym działaniu. Warto umieścić tam informacje dotyczące błędu, link do strony głównej lub komunikat o przekierowaniu na nią. Można także opublikować mapę witryny, wyszukiwarkę treści i linki do najpopularniejszych w ostatnim czasie artykułów oraz  spróbować zachęcić użytkowników np. poprzez rabat do zgłaszenia nieprawidłowości. Strona 404 powinna graficznie współgrać z pozostałymi podstronami serwisu.

Oto galeria kreatywnych polskich stron błędów 404. Zachęcamy do nadsyłania kolejnych propozycji!

Kolejny przegląd stron błędów można znaleźć tu: polskie-strony-bledu-404-cz-2, polecamy także poradnik o tym czy warto i w jaki sposób je monitorować. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj