W ciągu 10 dni mieszkańcy Żywca oddali w sumie ponad 6 tys. butelek, to tak jakby co piąty mieszkaniec oddał jedną butelkę. Za każdą oddaną w strefie butelkę marka Żywiec wypłacała 0,35 zł dla oddającego, a także przeznaczy 1 zł na posadzenie drzew tlenowych, które produkują nawet 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy powietrza.
– Chcieliśmy zachęcić mieszkańców do zwracania butelek oraz troski o środowisko naturalne, bo wiemy, ze nawet małe, codzienne czynności mogą mieć duży wpływ na środowisko. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta, w którym warzymy nasze piwo, tak licznie wzięli udział w Świątecznej Zwrotce Ż. Każda z 6800 oddanych butelek trafi teraz do browaru, w którym będzie mogła zacząć swoje drugie życie. A my, zgodnie z obietnicą, przygotowujemy się do zasadzenia w Żywcu drzew tlenowych – mówi Tomasz Klima, dyrektor Arcyksiążęcego Browary w Żywcu.
Zobacz również
Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Żywiec największą barierą konsumentów przy oddawaniu butelek jest paragon. Tymczasem, butelka zwrotna to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie w jakim dostępne jest piwo. Dlaczego? Butelka zwrotna może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Gdyby zabrakło butelek zwrotnych, ilość szklanych odpadów, które trzeba byłoby zagospodarować wzrosłaby nawet o jedną trzecią. .