– Reklamodawcy doceniają Videomanię za szybki czas realizacji kampanii. Marketerów interesuje także jakościowe dotarcie do bardzo jasno określonych (po numerze karty uczestnika) grup docelowych. Jest to możliwe dzięki precyzyjnemu opisowi bazy (tagging) popartemu analizą ponad 100 mln transakcji rocznie dokonanych u kilkuset partnerów. Tak dokładne targetowanie sprawia, że spoty uzyskują wysokie CTR – komentuje Marek Biernacki, Senior Business Development Manager w PAYBACK Polska. – Videomania ma pożądaną przez rynek grupę odbiorców z dużym odsetkiem widzów o ponadprzeciętnych dochodach, którzy pochodzą z dużych aglomeracji. Aż 98 proc. spotów na urządzeniach stacjonarnych emitowanych w modelu „na życzenie” (on demand) jest oglądanych od początku do końca (tzw. view through rate) – dodaje Marek Biernacki.
Kolejnym krokiem w rozwoju Videomanii ma być dołączenie do systemu automatycznego zakupu mediów (programmatic buying). Jego wdrożenie jest planowane przez PAYBACK jeszcze w tym roku. Programmatic buying pozwala zautomatyzować zakup reklamy online. Odpowiednie algorytmy dokonują transakcji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu reklamodawca może w elastyczny sposób decydować, które odsłony kupić. Programmatic buying znacznie ogranicza również czas i zasoby niezbędne do realizacji emisji reklamy.
Zobacz również
Dobre wyniki Videomanii PAYBACK zostały docenione przez jurorów Loyalty Awards 2016. Usługa została nominowana do nagrody w kategorii Loyalty Innovation of The Year. Z emisji spotów wideo na platformie PAYBACK skorzystały już m.in. takie marki jak BP, Danone, Orange, Polpharma czy Sony Pictures.
Więcej informacji na temat reklam wideo w PAYBACK można znaleźć na stronie.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell