Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Sprawdź, jak wygrać bilet do przyszłości, czyli na AI Creative Fest, gdzie AI spotyka kreatywność (i zmieniają zasady gry).

SPRAWDZAM

Postacie ze znanych obrazów stały się bohaterami tiktokowych filmików Galerii Uffizi

Postacie ze znanych obrazów stały się bohaterami tiktokowych filmików Galerii Uffizi
Galeria Uffizi postanowiła zachęcić młodych ludzi do odwiedzania muzeum i ruszyła z nową akcją na TikToku – w jej ramach postacie ze znanych dzieł stały się bohaterami krótkich filmików.
O autorze
1 min czytania 2020-06-30

TikTok to platforma społecznościowa, która zyskuje coraz większą popularność. Coraz chętniej też korzystają z niej znane marki, by dotrzeć do młodych osób. 

Teraz potencjał TikToka postanowiła wykorzystać florencka Galeria Uffizi. W ramach nowej akcji instytucja przedstawiła słynne dzieła sztuki w dość niecodziennej formie – postacie z obrazów stały się bowiem bohaterami krótkometrażowych, tiktokwych filmików.

W ten sposób na przykład karzeł Morgante z dzieła Bronzino „uciekł” z ram obrazu i przechadzał się po ogrodach, zaś postacie z obrazu „Wiosna” Botticellego „tańczą” do popularnego utworu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
@uffizigalleries

The dwarf goes hunting! ##boboli ##uncensored

♬ Blinding Lights – The Weeknd

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

@uffizigalleries

Distance, please!! ##socialdistancing ##mood ##comedy ##art ##nature

♬ suono originale – uffizigalleries

@uffizigalleries

Medici kids having fun! ##pewpewpew ##kids ##coolkids ##kidsoftiktok

♬ Pew Pew Pew – Auntie Hammy

PS

Muzeum J. Paula Getty’ego w Los Angeles wpadło na pomysł zaangażowania internautów w nietypową akcję ze sztuką w tle – instytucja poprosiła ich o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów dostępnych w domu.

PS2

1,5 stopnia Celsjusza to z pozoru tak niewiele – lecz ubiegłoroczna akcja organizacji WWF i madryckiego muzeum Prado dobitnie pokazała, jak błędne jest to stwierdzenie. W jej ramach zmodyfikowano słynne dzieła sztuki, by pokazać możliwe skutki ocieplenia klimatu.

PS3

Frida Kahlo, Mona Lisa i Picasso jako instagramerzy – brzmi niewiarygodnie? Portugalski artysta sprawił, że jest to możliwe – na profilu na Instagramie zatytułowanym „Untitled.Save” publikuje zdjęcia ikon kultury jako popularnych instagramowiczów.