Powrót legendy. Nokia 3210 w nowym wydaniu

Powrót legendy. Nokia 3210 w nowym wydaniu
Nokia 3210 to telefon komórkowy, który zdefiniował pokolenie. Teraz, 25 lat po premierze, wyprodukowana przez Human Mobile Devices (HMD) legendarna Nokia powraca w nowych kolorach.
O autorze
2 min czytania 2024-05-08

Dumbphony zyskują coraz większą popularność. Ludzie chcą wrócić do czasów, kiedy ich uwagi nie rozpraszały ciągłe powiadomienia. W 2023 r. firma Human Mobile Devices (HMD) odnotowała dwukrotny wzrost sprzedaży kultowego telefonu Nokia 2660 z klapką. W 2024 r. HMD spodziewa się dalszych wzrostów sprzedaży tego rodzaju urządzeń.

Takie telefony jak Nokia 2660 czy kultowa Nokia 3210 są antidotum na problem cyfrowego uzależnienia, które dotyka ogromnej części społeczeństwa. Blisko cztery na dziesięć osób (38%) w wieku 16-24 lat martwi się, że spędza zbyt dużo czasu ze smartfonem w ręku1.

– Nokia 3210 to niezaprzeczalna ikona kultury, która wraca na rynek w momencie, gdy konsumenci szukają równowagi między korzystaniem z czasu przed ekranem, a cyfrowym detoksem.  Nokia 3210 charakteryzuje się prostotą, dzięki której można znów w pełni być skupienym na tym, co dzieje się dookoła. Nokia 3210 to nie Dumbphone, to Funphone 2024 roku – mówi Lars Silberbauer, CMO w Human Mobile Devices (HMD).

Telefon Nokia 3210 wprowadzono na rynek ćwierć wieku temu. Szybko stał się hitem, łącząc miliony ludzi. W 2024 roku legenda powraca. Tym razem jej cel jest inny – ma odciągnąć ludzi od ekranów. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Oryginalna Nokia 3210 zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu konsumentów, o czym najlepiej świadczy fakt, że była jednym z najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych wszechczasów. Dodając do tego kultowy design, jestem przekonany, że to świetny moment, by Nokia 3210 znów pojawiła się na rynku – komentuje Ben Wood, założyciel Mobile Phone Museum.

Nokia 3210 jest uważana za jeden z najważniejszych telefonów, jakie kiedykolwiek opracowała marka. Ten model był uwielbiany przez wielu, często będąc też pierwszym telefonem komórkowym w życiu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Nowa wersja legendy

Ponowne wprowadzenie na rynek modelu Nokia 3210, wpisuje się w rosnącą popularność telefonów z podstawowymi funkcjami, ponieważ coraz więcej młodych ludzi wyłącza się i dołącza do nurtu cyfrowego detoksu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

„Nowa” Nokia 3210 będzie idealnym urządzeniem dla tych, którzy chcą odpocząć od mediów społecznościowych, Internetu i niekończących się powiadomień. Nieważne, czy potrzebują cyfrowego detoksu na dzień, dwa, tydzień czy może na dłużej. Każdy, kto chce zafundować sobie odpoczynek od cyfrowego świata, może to zrobić i to modnym stylu lat dziewięćdziesiątych.  

Zaktualizowana dla nowej generacji Nokia 3210 ma elegancki wygląd retro. Jest wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje, których można oczekiwać od telefonu, w tym aparat 2 MP z lampą błyskową (i latarką!) oraz wytrzymałą baterię 1450 mAh2. Telefon obsługuje także sieć 4G, by połączenia zawsze były idealne i bez żadnych zakłóceń. Model świetnie sprawdzi się podczas sezonu festiwalowego, również z uwagi na solidne wykonanie.

Moda na wszystko, co związane z Y2K, nadal rośnie w siłę. Co więcej, zgodnie ze wszystkim, co dotyczy późnych lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych, model 3210 jest dostępny w Polsce w trzech kolorach nawiązujących do tej epoki: Scuba Blue, Y2K Gold i Grunge Black.

I wreszcie… Nokia 3210 nie byłaby Nokią 3210, gdyby nie miała Snake’a – on też powrócił.

1 Źródło: GWI Core, Q3 2023, internauci w wieku 16-24 lat, wszystkie lokalizacje

2 Bateria ma ograniczoną liczbę cykli ładowania, a jej pojemność zmniejsza się z czasem. Ostatecznie bateria może wymagać wymiany.

źródło: mat. prasowe, opracowanie: Agata Drynko