Poznaj Polskę z Travelist – nowy cykl inspiracji

22 czerwca br. Travelist ruszył z zupełnie nową, inspirującą akcją „Poznaj Polskę z Travelist”. W ramach cyklu marka co tydzień będzie odkrywać kolejny region i pokaże, dlaczego warto poznać go bliżej, co warto zobaczyć, gdzie zjeść i jaki hotel wybrać. W pierwszej odsłonie wystąpi Pomorze Gdańskie.
O autorze
2 min czytania 2020-06-24

Ponad 500 km bałtyckich plaż, 7 tys. jezior, 4 tys. km szlaków górskich, 12 tys. km tras rowerowych, 23 parki narodowe, 16 obiektów na liście UNESCO, 3 restauracje z gwiazdkami Michelin – jest wiele powodów by zachwycić się Polską, a to zaledwie kilka z nich! O atrakcyjności turystycznej Polski świadczy nie tylko bogata historia i dziedzictwo kulturowe, ale również ogromna różnorodność krajobrazu, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj taką formę wypoczynku, jaką lubi najbardziej. Nowy cykl Travelist przedstawia zakamarki naszego kraju, które ciężko znaleźć w popularnych przewodnikach, odsłaniając miejsca piękne, nietypowe i warte poznania.

Pomorze Gdańskie – zabytki, natura, historia

W pierwszej odsłonie cyklu, Travelist przedstawia Pomorze Gdańskie – niesamowicie ciekawy region, ze względu na swoje znaczenie historyczne, a także różnorodność oferowanych atrakcji. Podczas podróży na Pomorze Gdańskie pierwszym kierunkiem staje się zwykle Trójmiasto, w którym nie brak atrakcji, świetnych restauracji i historycznych miejsc. Dla fanów bardziej ekstrawaganckich kurortów Sopot będzie kierunkiem idealnym, z kolei festiwalowicze co roku czekają na odbywający się w Gdyni Opener (w tym roku wyjątkowo odwołany z powodu pandemii). Miłośnicy przyrody również znajdą w Trójmieście coś dla siebie: urzekający Las Oliwski czy malowniczy Klif Orłowski na długo pozostają w pamięci.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Niecała godzina drogi od centrum Gdańska zaprowadzi nas natomiast do rezerwatu Ptasi Raj, na plaże Mikoszewa i przepiękną Mierzeję Wiślaną. Stamtąd możemy udać się na malowniczy Półwysep Helski, a dalej zobaczyć Słone Łąki, Gwiazdę Północy, największą europejską wydmę Wielbłądzi Grzbiet i głęboki na 50 metrów wąwóz Lisi Jar, schodzący wprost do morza.

W Trójmieście i jego okolicach do dziś można znaleźć ślady, które historia odcisnęła na tym fascynującym obszarze. Ogromne znaczenie strategiczne Pomorza Gdańskiego sprawiło, że na przestrzeni lat na jego scenie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia ostatnich stuleci. Brzeg Motławy, Kościół Mariacki, pomnik na Westerplatte, słynne organy w Katedrze Oliwskiej, Stocznia Gdańska, w której ma swoje początki “Solidarność”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Dla poszukiwaczy aktywnego wypoczynku Pomorze Gdańskie ma do zaoferowania cały przekrój sportów wodnych. Zatoka Pucka czy Chałupy to doskonałe miejsce dla fanów kite czy windsurfingu, zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Dla nurków świetnym kierunkiem okaże się Zatoka Gdańska i Okolice Helu, gdzie można oglądać zatopione jachty. Jeśli natomiast nie mamy ochoty opuszczać suchego lądu, region pełen jest malowniczych tras rowerowych i szlaków stworzonych do pieszych wycieczek.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pomorze Gdańskie to również wspaniały kierunek rodzinnych wypraw. Helskie fokarium, SeaPark w Sarbsku, Akwarium Gdyńskie czy Centrum Hawelianum wypełnią czas podróżnikom i starszym i młodszym, którzy po długim dniu zwiedzania będą mogli obejrzeć panoramę miasta z koła widokowego AmberSky. Aby nabrać sił i złapać chwilę oddechu po tych wszystkich atrakcjach, nie trzeba daleko szukać – region obfituje w restauracje, kawiarnie i smażalnie, oferujące świeże ryby, regionalne przysmaki i specjały kuchni z całego świata.

Pierwszą odsłonę cyklu można obejrzeć tutaj. Dodatkowe informacje w ciekawej formie można znaleźć na kanale Poznaj Polskę z Travelist na Spotify.