W samej Warszawie tego typu przestrzeni jest już około 40, a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Miesięczny koszt wynajmu to około 550 zł.
Coworking zakłada wspólną pracę w specjalnie do tego przystosowanym, wynajętym biurze. Pozwala na obniżenie kosztów działalności oraz zdrowe rozdzielenie życia zawodowego od prywatnego. Aż 60% freelancerów i start-upowców deklaruje, że odkąd pracuje w biurze coworkingowym, lepiej relaksuje się domu.
Zobacz również
Twórcza atmosfera i owocne znajomości
Biura, biurka na godzinę, sale konferencyjne i szkoleniowe, stały dostęp do internetu, drukarek, faksów – wszystko to obejmuje oferta warszawskich biur coworkingowych. Taka forma pracy stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązywania międzybranżowych kontaktów – a to, jak wiadomo, jeden z najważniejszych aspektów budowania swojej pozycji na marketingowym rynku. Co więcej – kreatywne środowisko sprzyja dalszemu rozwojowi własnej działalności. 68% osób uważa, że dzięki pracowaniu w biurach coworkingowych jest w stanie lepiej się skoncentrować i skończyć projekt na czas.
Gdzie szukać biur coworkingowych?
Biura coworkingowe pojawiają się we wszystkich dużych polskich miastach. W Warszawie znaleźć je można niemal w każdej dzielnicy – ze szczególnym uwzględnieniem Śródmieścia, Mokotowa, Ursynowa i Pragi. Przestrzeń wokół biur również nabiera biznesowego sznytu – powstają tam modne restauracje i inne punkty usługowe.
Więcej informacji o warszawskich biurach coworkingowych, w tym ich szczegółowe lokalizacje, można znaleźć w infografice, stworzonej przez HRS.
#PolecajkiNM cz. 28: Kreatywność w biznesie, różne twarze polskiego gracza, historia firmy Atlas
Słuchaj podcastu NowyMarketing