Product Placement – 57 mln zł wartości w listopadzie

Czas reklamowy, przeznaczony na ekspozycje produktów i marek w telewizjach śniadaniowych, serialach i programach rozrywkowych był wart w listopadzie 57 mln zł.
O autorze
1 min czytania 2012-12-27

Najwięcej czasu lokowaniu produktów poświęcono w stacjach TVN i TVP2, a najmniej w Polsacie. 

48% wartości stanowiły ekspozycje używane przez aktorów lub prowadzących program (aktywne), 43% – scenografia. Ponadto informacja o produktach w postaci logotypów lub napisów pojawiała się pod koniec programów.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

 Ponad połowa wartości ekspozycji przypadła na produkty żywnościowe. 

Badanie zostało przeprowadzone przez Pentagon Research w dniach 1-30 listopada 2012 w pasmie 6-24 w stacjach TVP1, TVP2, TVN, POLSAT. Zbadano emisje premierowe wraz z powtórkami. W tym okresie zanotowano wystąpienie 334 marek, o łącznej długości na wizji 10,7 godzin. Ekspozycje pokazane zostały w 58 programach telewizyjnych. Najczęściej marki eksponowane były w pasmie przedpołudniowym (godz. 9-12) oraz popołudniowo – wieczornym (godz. 16-17 i 20).

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Najczęściej eksponowane marki to: Kucharek, Prymat, Makro, Tymbark, Solidarność, Złote Przeboje, Cappy, Old Poland, Samsung i Jacobs.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Przedmiotem monitoringu były wszelkie ekspozycje produktów i marek widoczne na wizji co najmniej przez jedną sekundę i mające cechy przekazu reklamowego. Określona została marka produktu, kontekst użycia, długość ekspozycji na wizji, program, w którym produkt został wyeksponowany oraz wyliczona została wartość mediowa przekazu.