Profil National Geographic na Instagramie pierwszym markowym kontem ze 100 mln obserwujących

Profil National Geographic na Instagramie pierwszym markowym kontem ze 100 mln obserwujących
To pierwszy taki przypadek w kontekście liczby obserwujących profil danej marki. Instagramowe konto National Geographic przekroczyło 100 mln followersów – liczbę, którą dotychczas osiągali znani muzycy, sportowcy czy celebryci.
O autorze
1 min czytania 2019-03-06

National Geographic ma niemałe powody do dumy – jego instagramowy profil przekroczył liczbę 100 mln obserwujących, co jest rekordem jeśli chodzi o markowe konta na tym serwisie społecznościowym. Do tej pory tyloma followersami mogli cieszyć się profile popularnych sportowców, muzyków czy celebrytów.

Marka odnotowała również ponad 42 miliardy wyświetleń na Instagramie w 2018 roku, wliczając w to zarówno treści organiczne, jak i te sponsorowane.

Gdzie tkwi sukces National Geographic? Otóż marka dała swoim 130 fotografom nieograniczony dostęp do instagramowego profilu. Dzięki temu mogą oni bezpośrednio publikować ciekawe zdjecia na tym serwisie społecznościowym, co zdaniem marki, pomogło „kultywować zupełnie inny poziom autentyczności”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jeśli zaś chodzi o posty sponsorowane, National Geographic zapewnia, że przy takich współpracach stara się cały czas opowiadać historię, która współgra z tym, co marka sobą reprezentuje, aby fani nie stracili do niej zaufania. Brand bierze oczywiście pod uwagę kluczowe wskaźniki wydajności, ale również dba o to, by post sponsorowany nie był zwykłą reklamą samą w sobie.

Przykładem na to jest post sponsorowany przez Samsunga, przy którym jedynie wspomniano, że zdjęcie zostało zrobione urządzeniem marki. Natomiast pozostała treść opisu poświęcona jest samej fotografii, a nie producentowi elektroniki.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Odpowiedź Burger Kinga na wpis Kanyego Westa stała się najbardziej lubianym markowym tweetem wszech czasów.