Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Program lojalnościowy w branży farmaceutycznej

Skuteczność programów lojalnościowych odnotowywana jest w niemal wszystkich branżach, ale szczególnie znaczenie mają one w farmaceutycznej. Podmioty rynku healthcare obowiązuje bowiem zakaz reklamowania – w zakresie usług i produktów, w związku z czym uwzględniający przepisy prawa program...
O autorze
1 min czytania 2017-02-07

…lojalnościowy może mieć istotne znaczenie w komunikacji na linii apteka – pacjent.

Zakaz reklamowania

Apteka niejako jest częścią obszaru określanego jako służba zdrowia. Wynika to z tego, że jej klienci (pacjenci) nie tylko szukają w niej produktów (leków), ale też profesjonalnej porady. Już standardowa formuła „skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą” dołączona do ulotek preparatów stawia pracownika apteki w zupełnie innej roli aniżeli tylko sprzedawcy leków czy suplementów. Zakup produktu często więc wiążę się z poradą, jakiej oczekuje klient od farmaceuty.

Dlatego też ustawa z 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne zabrania aptekom stosowania reklamy rozumianej jako działalność ukierunkowana na zwiększenie sprzedaży produktów leczniczych i wyrobów medycznych składających się na ofertę. Jedyną więc dostępną formą budowania relacji z klientami wydaje się być program lojalnościowy, przy czym nie może on uwzględniać leków i wyrobów medycznych refundowanych przez NFZ.

Rynek farmaceutyczny

Rynek farmaceutyczny w Polsce systematycznie się rozwija, a wartość sprzedaży leków wciąż rośnie. Powoduje to wzrost zainteresowania programem lojalnościowym jako formą budowania relacji z klientami (pacjentami) na każdym poziomie rynku farmaceutycznego.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Źródło: MotivationDirect

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się