Projektowanie wnętrz i zakupy w wirtualnej rzeczywistości? VOX całkowicie zmienia doświadczenie klienta

Projektowanie wnętrz i zakupy w wirtualnej rzeczywistości? VOX całkowicie zmienia doświadczenie klienta
Dzięki wizycie w VOXBOX Studio możemy w krótkim czasie otrzymać kompletny projekt wnętrza, wraz z automatycznie wygenerowanym kosztorysem, oraz odbyć wirtualny spacer po naszym przyszłym mieszkaniu w okularach VR. W świecie wirtualnej rzeczywistości będziemy mieli dostęp do setek przykładowych aranżacji oraz galerii produktów, obejmujących wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia i dekoracji.
O autorze
3 min czytania 2024-04-26

VOXBOX Studio sposobem na mniej stresujące remonty?

Zgodnie z danymi z badania przeprowadzonego przez firmę GfK pod tytułem „Polacy a stres”, problemy finansowe, choroba bliskich oraz właśnie remonty stanowią główne czynniki obciążające nas emocjonalnie. Mimo początkowej radosnej perspektywy odnowienia wnętrz naszego domu lub urządzenia nowego mieszkania, z czasem pojawia się niepewność. Pytania o to, czy wybrane elementy wystroju będą do siebie pasować, czy uda się zmieścić w założonym budżecie, przynoszą kolejne dawki stresu.

Rozwiązaniem tych problemów jest urządzanie wnętrza w VOXBOX Studio. To rozwinięcie programu VOXBOX, które jest innowacyjną przestrzenią, zmieniającą zasady gry w dziedzinie projektowania wnętrz, prezentacji i zakupu produktów.

Gdyby VOX chciał pokazać swoje wszystkie produkty w tradycyjnym, fizycznym sklepie, miałby on powierzchnię 10 boisk piłkarskich. W VOXBOX Studio dzieje się to już na powierzchni 25 metrów kwadratowych.

fot. Wizualizacja wykonana w programie VOXBOX

Wirtualną rzeczywistość wspiera biblioteka materiałów, w której możemy zobaczyć, jak kolory mebli wyglądają w rzeczywistości i dotknąć tkanin, z których będą wykonane nasze fotele czy sofy.

Nie można również zapomnieć o wsparciu eksperta, który czuwa nad całym procesem i angażuje się w niego na tyle, na ile tego potrzebujemy — w VOXBOX Studio lub zdalnie — dzięki opcji dzielenia się projektami online.

fot. Biblioteka materiałów VOX

Rozwój w Polsce i nie tylko — VOXBOX świetnie sobie radzi również poza granicami naszego kraju

Po sukcesie za granicą, gdzie platforma została przetestowana między innymi w Madrycie, w Dubaju oraz w Meksyku, teraz kolejne tego typu studia powstają również w Polsce.

Pierwszym VOXBOX Studio w kraju był pop-up w Poznaniu, w centrum handlowym Posnania. Kolejne Studia powstają, np. w Łomiankach pod Warszawą, a zgodnie z zapewnieniami firmy to jedynie początek ekspansji tego formatu salonu w kraju. Jest on nie tylko szansą dla klientów indywidualnych na jeszcze lepsze doświadczenie zakupowe, ale także dla partnerów biznesowych, którzy mogą wykorzystać model VOXBOX Studio do rozwoju swojej działalności — to miejsce gotowe do współpracy z projektantami i deweloperami w ramach relacji B2B.

– Tworząc VOXBOX Studio, skupiliśmy się na doświadczeniu klienta. Z naszych badań wynika, że proces urządzania wnętrz może generować stres ze względu na wagę podejmowanych decyzji i ogromną liczbę dostępnych produktów, które powinny do siebie pasować. Łącząc technologię z profesjonalnym doradztwem, zamieniliśmy stres w przyjemność. Stworzyliśmy coś więcej, niż nowy format sklepu. Powstał kompletny, kompaktowy model biznesowy pozwalający na kompleksową obsługę klientów indywidualnych, będący również platformą do współpracy z projektantami i deweloperami. Obserwując pierwsze działające studia w Polsce i za granicą, ciągle rozwijamy omnichannelowy system, z którego korzystają partnerzy, wypracowując wspólnie kolejne funkcjonalności. Jesteśmy otwarci na nowych partnerów, którzy chcą zmieniać rynek wyposażenia wnętrz – mówi Maciej Siedlewski, odpowiedzialny za rozwój modelu biznesowego VOXBOX Studio.

VOXBOX całkowicie zmienia perspektywę remontów i wyposażania wnętrz

Projekty wnętrz, po których spacerujemy odwiedzając VOXBOX Studio powstają w programie VOXBOX, z którego możemy skorzystać samodzielnie, na naszym komputerze. To bezpłatna aplikacja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, która powstała jako narzędzie dla każdego, kto chce sam zaprojektować swoje mieszkanie, dom… właściwie każdą możliwą przestrzeń. W VOXBOX znajduje się mnóstwo gotowych propozycji aranżacji, które użytkownik może dowolnie modyfikować. Program zasłynął z tego, że umożliwia stworzenie wirtualnego pomieszczenia, a następnie jego wykończenie i umeblowanie istniejącymi produktami, a nie wyłącznie makietami. Jest niezwykle prosty w obsłudze, a do tego pozwala na kontrolowanie wydatków za pomocą na bieżąco aktualizowanej wyceny.

Chociaż VOXBOX to zaawansowana technologicznie platforma do projektowania wnętrz, to uwierzcie — sam interfejs użytkownika został przygotowany tak, żeby dosłownie każdy mógł z niego skorzystać. Stworzona przez polską firmę aplikacja uczyni proces projektowania, wykańczania i wyceny prostszym i bardziej efektywnym, niż mogło nam się zamarzyć.

fot. Interfejs programu VOXBOX

VOXBOX sprawia, że nie musimy już się martwić, czy meble będą pasować do koloru ścian, czy podłogi — wszystko możemy sami zobaczyć i dostosować. To jak gra, w której każde kliknięcie jest krokiem w kierunku stworzenia naszego idealnego miejsca do życia.

fot. Wizualizacja z programu VOXBOX

Chociaż samo narzędzie zaskakuje już teraz, to w istocie jesteśmy dopiero na początku tej rewolucji w branży wnętrzarskiej. Platforma VOXBOX Studio ciągle ewoluuje, wprowadzając nowe funkcjonalności i dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów. Trudno więc nie dojść do wniosku, że jest to przyszłość projektowania wnętrz, która już dziś staje się rzeczywistością. Wirtualna rzeczywistość, połączona z profesjonalnym doradztwem i szeroką gamą produktów, staje się nowym standardem w branży. Dzięki temu nie tylko projektowanie wnętrz staje się prostsze i przyjemniejsze, ale również bardziej dostępne dla wszystkich.

Artykuł reklamowy powstały przy współpracy z firmą VOX.