…nie kojarzą się z pracą biurową, a jednak są ważnym elementem produktywnej pracy.
W krainie Alicji
Przy recepcji gdańskiego STARTERA znajduje się miejsce, obok którego żaden gość nie przechodzi obojętnie. Jest to pokój zwany Crazy Roomem. To gdańska wersja powstających na całym świecie przestrzeni, które pomagają wydobyć z pracowników ich kreatywny potencjał, stanowią alternatywę dla tradycyjnego biura i odskocznię od stresów codziennej pracy. STARTEROWA wersja takiego pokoju była inspirowana sztuką filmową. Jego twórca – Arkadiusz Grzędzicki – właściciel biura projektowego „Projektuj wnętrza”, przenosi gości STARTERA do świata „Alicja w Krainie Czarów” ukazanego w filmie Tima Burtona.
Zobacz również
– STARTEROWY Crazy Room to miejsce do pracy, relaksu spotkań i networkingu, w którym każdy pracownik STARTEROWEJ firmy może pobudzać swoją kreatywność. W tym miejscu nic nie jest schematyczne, przewidywalne czy tradycyjne, tylko jak sama nazwa wskazuje – zdecydowanie szalone. I dlatego pozwala wydobyć z uczestników ich „kreatywne szaleństwo” – mówi Beata Jakubczyk z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.
Futurystyczny wystrój motywuje do poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań, a także pomaga przełamywać bariery. Dlatego właśnie to pomieszczenie nadaje się idealnie do wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych.
Wszyscy rezydenci gdańskiego inkubatora mogą w trakcie pracy bezpłatnie korzystać z Crazy Roomu. Istnieje także możliwość wynajęcia przestrzeni np. na imprezy integracyjne.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Coworking
Przewiduje się, że w przyszłości biurowce zamienią się całkowicie w coworkingi, czyli strefy wspólnej pracy. STARTER w zeszłym roku wspólnie z firmą projektową – „Studio Potorska” odświeżył wnętrze swojego coworkingu, aby było jeszcze bardziej atrakcyjne i funkcjonalne.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W strefie wspólnej pracy, zajmującej w STARTERZE niemal 250 m2, oprócz przestrzeni do odpoczynku i miejsca dedykowanego na spotkania biznesowe, znajdują się również stanowiska niededykowane, czyli takie, z których skorzystać może – i to nawet na kilka godzin – każda firma lub osoba fizyczna.
W coworkingu STARTERA owocną atmosferę do pracy odnajdują studenci, przedstawiciele branży IT, ale także reprezentanci biznesów kreatywnych. To tutaj rozwija się m.in. startup Vasari Bike, który projektuje unikatowe elektryczne rowery zdobywające coraz większą popularność, zwłaszcza zagranicą:
– Produkujemy rowery elektryczne na zamówienie, a codzienny pobyt w STARTERZE gwarantuje nam liczne inspiracje i wymianę kontaktów, których nie zdobylibyśmy rozwijając projekt, tak jak kiedyś, we własnym garażu – mówi Radosław Kuligowski z Vasari Bikes.
Rozwój STARTEROWEJ społeczności ułatwia, oprócz coworkingu czy Crazy Roomu, także pięć sal wielofunkcyjnych oraz trzy duże przestrzenie o łącznej powierzchni niemal 180 m2 tworzące Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe. Sale są również dostępne w ofercie komercyjnej – dla osób poszukujących miejsca do organizacji spotkania biznesowego, wykładów czy konferencji. W przestrzeniach STARTERA w samym 2015 roku odbyło się 150 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 10 tysięcy osób.
Przestrzenie STARTERA są częścią inkubacji, z której mogą skorzystać startujące firmy. Ponad 80% firm stawiających pierwsze kroki w STARTERZE przerodziło się w biznesy na przekór ogólnej tendencji stanowiącej o tym, że 90% startupów upada.
Więcej informacji o inkubacji w STARTERZE można znaleźć na stronie.