Książkomaty dadzą możliwość korzystania z oferty Biblioteki Raczyńskich nowym i dotychczasowym czytelnikom w tych częściach Poznania, gdzie brakuje jej filii. Dwa z jedenastu książkomatów zostaną zainstalowane przy sklepach Lidl Polska: przy ul. Zamenhofa 132 oraz ul. Poszwińskiego 6.
Za kilka dni zacznie się testowanie urządzeń, szkolenie bibliotekarzy i sprawdzanie procedur. Czytelnicy będą mogli korzystać z książkomatów w drugiej połowie marca. Wtedy też pojawią się dokładne instrukcje i zasady korzystania z urządzeń, które pozwolą wypożyczać i oddawać książki tym, którzy nie zawsze mają bibliotekę po drodze. W każdym z urządzeń są 93 skrytki na książki, w każdej ze skrytek mieści się kilka książek.
Zobacz również
– Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie „dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR Lidl Polska.
– Książkomat to nasz sposób, aby być blisko czytelników. Chcemy, by mieli oni dostęp do zbiorów Biblioteki jak najbliżej swojego domu lub po drodze, przy okazji codziennych sprawunków. Cieszymy się, że Lidl Polska wyraził chęć wsparcia naszej akcji i już dwa książkomaty stanęły przy wybranych sklepach sieci w Poznaniu. Zdecydowanie ułatwi, i mamy nadzieję, zachęci do częstszego sięgania po książki – mówi Wojciech Ptak, kierownik biura projektu Biblioteki Raczyńskich.
Lidl Polska chętnie podejmuje działania na rzecz społeczeństwa. Od lat współpracuje z Caritas Polska, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz z Federacją Polskich Banków Żywności, a także wieloma lokalnymi podmiotami.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Słuchaj podcastu NowyMarketing