Publicis Worldwide, Bank BNP Paribas i PZW stworzyli wobler, który bada polskie rzeki

Publicis Worldwide Poland razem z Bankiem BNP Paribas i Polskim Związkiem Wędkarskim stworzyli prototyp woblera, badający zanieczyszczenie polskich wód. Projekt „River Alert” to odpowiedź na katastrofę ekologiczną na Odrze i alarmujące doniesienia o stanie kolejnych polskich rzek.
O autorze
1 min czytania 2023-05-30

Wobler bada przewodność wody i monitoruje jej stan. Odczyt będzie można sprawdzić w aplikacji mobilnej i od razu powiadomić odpowiednie służby w przypadku alarmujących wskaźników.

– Zależało nam na stworzeniu urządzenia, z którego wędkarze będą korzystali naturalnie, łowiąc codziennie ryby. Jego powstanie konsultowaliśmy z ekspertami z zakresu wędkarstwa i hydrologami. ‘River Alert’ to projekt społecznego monitoringu polskich rzek. Jest odpowiedzią na katastrofę ekologiczną na Odrze, która miała miejsce w ubiegłym roku. Według Naukowców jest duże prawdopodobieństwo, że historia powtórzy się. Dlatego chcemy uczynić wszystko, aby jej uniknąć – powiedziała Dagmara Witek-Kuśmider, chief creative officer Publicis Worldwide Poland.

– Wędkarze – członkowie PZW są stale nad wodą. To wędkarze jako pierwsi zaalarmowali o zanieczyszczeniu Odry. Niestety, nasz głos został zignorowany. Dlatego postanowiliśmy stworzyć społeczną sieć monitorującą stan polskich wód. Przystępując do tego projektu, chcemy zaangażować do niego wędkarzy, dla których „woblery” staną się prostym narzędziem do szybkiej oceny stanu wody w łowisku” – dodała Beata Olejarz, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, partner akcji.

Po zakończeniu programu pilotażowego, organizowanego wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim, ruszy produkcja woblera, który będzie dostępny również dla klientów Banku BNP Paribas.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Jesteśmy bankiem zmieniającego się świata, dlatego nie chcemy być obojętni wobec takich wyzwań jak katastrofa ekologiczna na Odrze i reagujemy na alarmujące dane dotyczące kolejnych polskich rzek. Do projektu River Alert zapraszamy wszystkich, którym zależy na jakości polskich wód – powiedział Dariusz Maciołek, CMO Banku BNP Paribas.

Projekt docelowo ma być udostępniony na całym świecie na licencji open-source.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się