Robert Korzeniowski w pierwszej ogólnopolskiej kampanii telewizyjnej WeNet

O autorze
2 min czytania 2022-09-08

Kampania emitowana będzie w dwóch kanałach: telewizyjnym i digital. Spoty, z udziałem między innymi Roberta Korzeniowskiego, który jest ambasadorem firmy WeNet, będzie można zobaczyć przez cały wrzesień w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, w tym w TVN i w Polsacie. Działania online potrwają dłużej i obejmą komunikację w ogólnopolskich portalach internetowych i w mediach społecznościowych. 

Kampania kierowana jest do przedsiębiorców z sektora MŚP i ma za zadanie pokazać, jak w łatwy i efektywny sposób przenieść swój biznes do sieci z pomocą doradców internetowych WeNet. Kreacja spotów opiera się na historiach bohaterów kampanii, którymi są właścicielka cukierni oraz Robert Korzeniowski – czterokrotny mistrz olimpijski, sportowiec, ale także przedsiębiorca. To właśnie firma WeNet pomogła Robertowi przenieść jego biznes do sieci, a on został ambasadorem marki.

Spoty w kilku wersjach – 6, 15 i 30 sekundowych – dostosowane są do kanałów, w których będą wykorzystywane.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo powodzenie biznesu zależy dzisiaj od dobrej strony internetowej i profesjonalnego wsparcia doradcy internetowego. Przez wiele lat działałem na rzecz popularyzacji aktywności fizycznej zarówno w świecie rzeczywistym, jak i online. Teraz, dzięki pełniejszej obecności w sieci, mogę w sposób bardziej strategiczny podejść do promowania w Polsce konkretnych inicjatyw, które tworzę – zaznacza Robert Korzeniowski.  

Integralną częścią kampanii są też działania w digitalu – na licznych portalach i w mediach społecznościowych, w tym Google, Youtube, Facebook, które obejmą takie formaty jak video, search, display, content i mailingi.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
Promowana w tej kampanii szeroka oferta naszej firmy stanowi odpowiedź na dzisiejsze wyzwania cyfrowej transformacji. Nie ma obecnie takiego biznesu, który nie potrzebowałby działać w przestrzeni online, gdyż tego oczekują od nich konsumenci. To właśnie w sieci użytkownicy szukają informacji i opinii o konkretnych usługach i firmach, sprawdzają godziny otwarcia warsztatu, oglądają realizacje firm budowlano-wykończeniowych czy weryfikują oferty cukierni zamawiając tort. I nic dziwnego – Internet  jest najskuteczniejszym źródłem pozyskiwania informacji. Ostatnie dane ze Statcounter mówią o tym, że prawie 96% polskich użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google. Z kolei 46% zapytań trafiających do Google to wyszukiwania lokalne (ich liczba na urządzeniach mobilnych w latach 2017-2019 wzrosła średnio o 250%)*, co dodatkowo podkreśla wagę lokalnego marketingu internetowego. Chcemy z tymi użytkownikami połączyć małe i średnie firmy oraz pomóc przedsiębiorcom zaistnieć w sieci w sposób prosty i efektywny – podkreśla Marcin Durzyński, wiceprezes zarządu  WeNet.

WeNet dostrzegł olbrzymi potencjał sektora MŚP, który stanowi w Polsce trzon gospodarki. Małe i średnie firmy mierzą się z wieloma wyzwaniami – jednym z nich jest brak czasu i możliwości, by we własnym zakresie efektywnie prowadzić promocję online swojego biznesu i rozbudowywać kanały dotarcia. Dlatego ponad 1 000 doradców internetowych firmy pomaga zapracowanym i przeciążonym przedsiębiorcom  wdrożyć efektywne narzędzia marketingowe, dzięki czemu mogą oni skoncentrować się na zasadniczej części swojego biznesu. To, co wyróżnia ofertę firmy na rynku, to bieżące doradztwo internetowe, które w świecie wielu dynamicznych zmian jest bardzo wysoko cenione przez przedsiębiorców, a także abonamentowy/subskrypcyjny model rozliczeń, który jest bardziej dostępny finansowo. Kompleksowa oferta produktów spółki obejmuje tworzenie stron www, działania SEO, lokalny marketing internetowy czy e-commerce.

Celem naszej kampanii jest poinformowanie odbiorców o głównych korzyściach oferty WeNet dla firm z sektora MŚP – możliwościach rozwoju biznesu w internecie dzięki wsparciu indywidualnego doradcy internetowego – bez względu na branżę, czy wielkość firmy. Dziś, nawet jeśli biznes działa w pełni lokalnie, może się rozwijać dzięki dobrze przygotowanej obecności w sieci, np. atrakcyjnej i funkcjonalnej stronie internetowej, widoczności na mapach czy w popularnych wyszukiwarkach. Na szczęście przedsiębiorca nie musi dobrze orientować się w zawiłościach marketingu w sieci – może skorzystać z pomocy ekspertów – podsumowuje Katarzyna Jezierska, dyrektor marketingu w WeNet.

Za stworzenie koncepcji kreatywnej i produkcję spotów kampanii odpowiada Change, za dodatkowe wsparcie kreatywne w online Spot&Dot. Planowaniem i zakupem mediów w TV zajął się dom mediowy Value Media, a w digital ‘u Sales&more. 

* toponline.pl/blog/statystyki-wyszukiwarki-google-ktore-musisz-znac