Rotunda wraca na mapę Warszawy – teraz to nie tylko placówka banku, ale też miejsce spotkań

Rotunda wraca na mapę Warszawy – teraz to nie tylko placówka banku, ale też miejsce spotkań
W ramach obchodów stulecia swojego istnienia PKO Bank Polski otwiera zrewitalizowaną Rotundę, będącą jednym z architektonicznych symboli Warszawy i Polski. Obiekt przeszedł spektakularną metamorfozę – oprócz placówki bankowej znajduje się tam też tzw. Strefa Spotkań z kawiarnią.
O autorze
1 min czytania 2019-11-29

Zlokalizowana w sercu Warszawy Rotunda już od pół wieku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy i popularnym miejscem spotkań. Kilka lat temu PKO Bank Polski podjął decyzję o rewitalizacji ze względu na zły stan techniczny budynku. Wówczas projekt nowej Rotundy wyłoniono w międzynarodowym konkursie Changing the face, Rotunda Warsaw 2013, a zwycięzcą zostało krakowskie biuro projektowe Gowin&Siuta.

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2017 roku. Teraz, po dwóch latach, PKO otwiera nową, trzykondygnacyjną Rotundę w ramach obchodów 100-lecia swojego istnienia. Obiekt jest nie tylko nowoczesną siedzibą banku, ale także otwartą dla wszystkich i przyjazną przestrzenią. Co istotne, gmach nawiązuje do pierwotnego projektu Jerzego Jakubowicza, zrealizowanego w 1966 roku, lecz jednocześnie został wzbogacony o nowoczesne rozwiązania. Przywrócono transparentność szklanej elewacji, utrzymując jednocześnie komfort termiczny wewnątrz budynku. Zachowano kształt charakterystycznego, ząbkowanego dachu budynku, rezygnując jednak z mocnego podkreślenia metalowych elementów konstrukcyjnych. Budynek zachował dotychczasowy kształt, wielkość i elementy charakterystyczne dla architektury modernizmu.

– Jestem dumny, że ponownie oddajemy mieszkańcom stolicy Rotundę, która nie tylko odzyskała swoją świetność, ale także zyskała zupełnie nową jakość. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele osób jest emocjonalnie związanych z tym miejscem, co pokazały konsultacje społeczne, gdy przystępowaliśmy do rewitalizacji. W efekcie powstała wizja nowej PKO Rotundy, która jest nie tylko siedzibą banku, ale także wielofunkcyjną, otwartą dla wszystkich i przyjazną przestrzenią. Zapraszamy klientów do banku przyszłości – nowoczesnego i inteligentnego oddziału, w którym mogą liczyć na obsługę na najwyższym poziomie – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na poziomie 0 i -1 znajdziemy placówkę bankową, natomiast na pierwszym piętrze powstała nowa przestrzeń o nazwie Strefa Spotkań, otwarta siedem dni w tygodniu. Można tam skorzystać z oferty kawiarni, odpocząć albo też popracować, spotkać się ze znajomymi czy wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. Co więcej, Bank udostępnia też tę przestrzeń organizacjom wspierającym rozwój startupów w Polsce, a także zamierza promować ciekawe wydarzenia kulturalne i prezentować najnowsze rozwiązania technologiczne z różnych dziedzin życia.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się