Rozgrywka z ważnym przesłaniem. Pierwszy event gamingowy NATO

NATO zorganizowało w Warszawie pierwszy w swojej historii event gamingowy.
O autorze
2 min czytania 2023-11-03

fot. materiały prasowe

Gospodarzem poniedziałkowego wydarzenia był znany polski aktor, Maciej Musiał, który w rozgrywce transmitowanej na Twitchu zmierzył się z profesjonalnymi gamerami – Seto i GrabaGrą oraz z ZeRoyalViking i MischaCrossing ze Stanów Zjednoczonych, którzy do rozgrywki dołączyli zdalnie. Grono uczestników uzupełnili eksperci NATO.

Wolność i bezpieczeństwo to nasze najcenniejsze wartości. NATO ochrania ponad 1 miliard ludzi z 31 krajów po obu stronach Atlantyku. Obywatele każdego z tych krajów zajmują centralne miejsce w Sojuszu, dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby ciągle i aktywnie z nimi wchodzić w interakcje – powiedziała Marie-Doha Besancenot, Zastępca Sekretarza Generalnego NATO do spraw Dyplomacji Publicznej, która uczestniczyła w wydarzeniu w Warszawie. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Jestem podekscytowana możliwością wzięcia udziału w pierwszym turnieju gamingowym NATO w Polsce. Jest to jeden z elementów naszej kampanii „Protect The Future”, która stworzyła wyjątkowe więzi wśród młodych ludzi. Wejście do przestrzeni, w której młodzi ludzie spędzają wolny czas, oraz dyskusja z graczami o roli NATO daje ogromną satysfakcję i zapewnia możliwość autentycznych i pogłębionych rozmów, z tą bardzo ważną częścią społeczeństwa – dodała.

Jak wyglądała kampania?

W tym roku kampania skupiona była na młodych odbiorcach z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Jedną z kluczowych postaci kampanii był Maciej Musiał.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Współpraca z NATO była dużym zaszczytem i jednocześnie odpowiedzialnością. Mój dziadek służył Ojczyźnie podczas II wojny światowej i rozumiał, jak ważna jest jej ochrona dla przyszłych pokoleń. To właśnie dziadek wpoił mi te wartości – wyjaśnił Maciej Musiał – Ważne jest, aby młodzi ludzie w Polsce rozumieli rolę, jaką nasz kraj odgrywa w Sojuszu Północnoatlantyckim i co NATO robi, aby bronić nas przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, czyli oczywiście przed ryzykiem wojny, ale także innymi zagrożeniami, jak: cybernetyczne, hybrydowe czy ataki na infrastrukturę energetyczną – dodał.
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Od początku zaangażowania w kampanię Protect The Future Maciej miał okazję uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, m.in. Szczycie NATO w Wilnie i manewrach BALTOPS 23. Odwiedził także Kwaterę Główną NATO, największy na świecie lotniskowiec USS Gerald R. Ford i spotkał się z Amerykańską Ambasador przy NATO, Julianne Smith.

W trakcie wydarzenia zorganizowanego w poniedziałek, 30 października, w Warszawie, uczestnicy dyskutowali też o tym, w jaki sposób NATO walczy z dezinformacją, zwalcza niebezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i jak zdolności wojskowe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, przygotowują Sojusz do skutecznego działania w trudnych warunkach. W wydarzeniu wzięli też udział amerykańscy i brytyjscy żołnierze z natowskiej wielonarodowej grupy bojowej stacjonującej w Bemowie Piskim, a także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Cieszymy się, że wykorzystując konwencję gamingową oraz zgromadzoną na naszych kanałach społeczność, możemy dotrzeć z ważną informacją do młodych ludzi. Kanały, które na co dzień wykorzystujemy do rozrywki i dobrej zabawy mają ogromną moc i teraz mogliśmy je wykorzystać, by wysłać do naszych odbiorców ważną wiadomość. Możliwość spotkania z najważniejszymi osobami z NATO, dyskusji na tematy bezpieczeństwa, wartości z nim związanymi to dla nas niesamowite przeżycie i jesteśmy pewni, że odbiorcy dzięki rozgrywce i spotkaniu zapoznali się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania NATO – podkreślają GrabaGra i Seto, którzy transmitowali wydarzenie na Twitchu, razem z twórcami uczestniczącymi zdalnie: ZeRoyalViking oraz MischaCrossing ze Stanów Zjednoczonych.

PS „Różne twarze polskiego gracza. 2023”: raport o hybrydowej naturze gamerów i ich „guilty pleasures”

Według ogólnopolskich badań przeprowadzonych na zlecenie firmy HP przez SW Research, ponad 47% graczy nie chce publicznie mówić, o tym, ile czasu spędza na graniu. Czego jeszcze nie ujawnia polski gamer? Czym nie chwali się głośno i dlaczego?

PS2 Zagrasz w GTA… na Netflixie? Platforma idzie z duchem czasu i planuje kolejne nowości

Zaczęło się od filmów i seriali, ale popularna platforma streamingowa już jakiś czas temu poszła o krok dalej i wprowadziła do oferty gry. Chodzą słuchy, że w cyfrowej bibliotece już wkrótce pojawi się także GTA.