Ruszyła kampania eko murali Sii Polska – 5 ścian pochłania tyle smogu, co ponad 1 000 drzew

Sii Polska tworzy 5 ekologicznych murali antysmogowych, które w sumie redukować będą tyle zanieczyszczeń, co ponad 1 000 drzew. Ściany malowane są specjalną farbą antysmogową w ramach nowej kampanii firmy pod hasłem: „Nie do zatrzymania od 15 lat”. Łączna powierzchnia eko murali to 1069 m2.
O autorze
2 min czytania 2021-10-20

Sii Polska jest nie do zatrzymania od 15 lat

„Nie do zatrzymania od 15 lat” to kampania Sii Polska, która podkreśla, jak ważni są pracownicy i jest to też jeden ze sposobów, by im podziękować. Jednocześnie firma świętuje w ten sposób przekroczenie liczby 6000 specjalistów i 1 mld zł przychodu.

– Osiągnięcie tych sukcesów nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników. Dlatego to właśnie oni są bohaterami we wszystkich naszych kanałach i w przypadku najnowszej kampanii nie mogło być inaczej. Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami postawiliśmy na bardzo nowoczesne medium, jakim są murale. Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny jak estetyczny. Każda ze ścian pomalowana zostanie specjalną farbą, która usuwa z powietrza szkodliwe tlenki azotu. W sumie przefiltrujemy ponad 768 mln m3 powietrza – mówi Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska.

– Warto brać przykład z Sii Polska. Jak już świętować swoje 15-lecie, to niech to będzie radosne, ale również ekologiczne celebrowanie – podsumowuje Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pracownicy ambasadorami Sii Polska

Bohaterami wszystkich murali są Katarzyna, Kamil oraz Remek, którzy na co dzień pracują w oddziałach firmy w Warszawie, Katowicach oraz Lublinie. W Sii rozwijają nie tylko swoją karierę, ale również pasje, na co firma co roku przeznacza 500 tys. zł. Stąd pomysł, aby na muralu pokazać jednego z pracowników na rowerze, ponieważ reprezentuje firmę w zawodach kolarskich w całej Polsce.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Sii Polska jest firmą zorientowaną na ludzi od samego początku – jej misja to „Power People”, czyli identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, co widać również w sposobie komunikacji marki. We wszystkich swoich kanałach wykorzystuje wyłącznie wizerunki osób pracujących w firmie, którzy są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy i możliwościach rozwoju.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Antysmogowe murale Sii Polska

1069 m² – łącznie taką powierzchnię zajmować będą antysmogowe murale Sii Polska. Dzięki wykorzystaniu specjalnej farby dziennie przefiltrują ponad 3 mln m3 powietrza. W ramach największej kampanii murali antysmogowych w Polsce firma namaluje aż 5 wielkoformatowych ścian w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie i Krakowie. Największa z nich znajduje się przy Rondzie ONZ w Warszawie i zajmuje ponad 350 m² powierzchni.

Jak działa antysmogowa farba na eko muralach Sii Polska?

Farba KNOxOUT, którą wykonano murale Sii Polska, to pierwsza ekologiczna farba antysmogowa na świecie.

– Fatalnej jakości powietrze, to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem. Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 m² pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 średniej wielkości drzewo – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pierwszy ekologiczny mural antysmogowy na świecie został namalowany 12 lat temu, i do dziś przy najbardziej ruchliwej ulicy na Filipinach redukuje szkodliwe tlenki azotu. Farba jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Jednocześnie, nie osadzają się na niej pleśń i grzyby, ma też właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, jest nazywana farbą „ujemną LZO”, ponieważ niweluje więcej lotnych związków organicznych, niż zostało wykorzystanych do jej stworzenia.