Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Ruszyła kolejna edycja kampanii rekrutacyjnej Stowarzyszenia SOS Wioski „Szukamy mamy”

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii „Szukamy mamy”. Celem akcji jest dotarcie do nowych opiekunów, którzy z pomocą Stowarzyszenia mogliby stworzyć dom dla opuszczonych i osieroconych dzieci.
O autorze
1 min czytania 2017-02-02

Mimo sukcesu zeszłorocznej kampanii „Szukamy Mamy”, w wyniku której Stowarzyszenie pozyskało wiele aplikacji od osób chętnych do pomocy, problem braku opiekunów nadal istnieje. Stowarzyszenie Wioski Dziecięce nadal poszukuje rodziców dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Pośrednim celem kampanii jest również zwrócenie uwagi i podniesienie świadomości na temat opieki zastępczej w Polsce.

Rodzicielstwo zastępcze w Polsce przeżywa obecnie kryzys, coraz trudniej znaleźć osoby, które są gotowe podjąć się wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziny biologicznej. Często blokadę dla potencjalnych rodziców zastępczych, stanowi lęk związany z poczuciem własnych niedoskonałości, braku odpowiedniego przygotowania.

Koncepcję strategiczną oraz kreację do kampanii przygotowała agencja reklamowa Dziadek do orzechów. Insight mówiący o tym, że ludzie boją się odpowiedzialności związanej z rodzicielstwem zastępczym był strzałem w dziesiątkę. Komunikat kampanii bazuje na strategii, która powstała w ramach konkursu Young Creative Planners w 2015 roku. Szukając świeżego podejścia do przekazania tej idei, powstał spot przedstawiający z pozoru błahą sytuację, która ma uświadamiać jak wygląda codzienność dzieci osieroconych pozbawionych opieki.

Zgodnie z przedstawionym w kampanii rysopisem: „Poszukiwana mama nie musi być wysoka, nie musi mieć niebieskich oczu, ani czerwonej sukienki. Nie musi być idealna…”. Jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – potrzebni są „zwyczajni rodzice”,  – najważniejsze jest otwarte serce, chęć niesienia pomocy i podarowania rodziny opuszczonym dzieciom.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Ogólnopolska kampania potrwa do połowy marca. Kampania „Szukamy Mamy” została objęta patronatem medialnym TVP 2, PR1 oraz NaszegoMiasta.pl. Koncepcję strategiczną oraz kreację do kampanii przygotowała agencja reklamowa Dziadek do orzechów, produkcję filmów opracował dom produkcyjny Film Fiction. Uzupełnieniem akcji są key visuale oraz strona internetowa.

Szczegóły dotyczące rekrutacji Rodziców SOS można znaleźć na specjalnej stronie kampanii www.szukamymamy.pl. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – organizacja non-profit która już od ponad 30 lat zapewnia dom osieroconym i opuszczonym dzieciom oraz pomoc maluchom zagrożonym utratą opieki rodzicielskiej. W domach SOS wychowuje się w tej chwili ok. 450 dzieci.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się