– Od ponad dwóch dekad pomagamy rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, inicjatyw, platform edukacyjnych, kampanii czy miejsc dla dzieci. Dlatego też zachęcamy firmy/wydawnictwa/instytucje i inne miejsca, które są przyjazne i wspierające dla dzieci do udziału w naszym konkursie!
Niedawno zakończyła się XXI edycja, która była szczególna i wyjątkowa. Kapituła zdecydowała się na przyznanie nagród w nowej kategorii – design, która miała w szczególności zwrócić uwagę na walory estetyczne zabawek i książek. Ta kategoria pozostanie z nami również w nadchodzącej XXII edycji.
Zobacz również
Gorąco zachęcamy do zgłoszeń firmy, które są z nami od początku trwania konkursu, ale też wszystkich Państwa, którzy o konkursie słyszycie lub czytacie po raz pierwszy. Liczymy, że tegoroczna edycja konkursu znowu nas bardzo pozytywnie zaskoczy i przyniesie niezwykłe zgłoszenia.
Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które są szczególnie cenne i wartościowe dla dzieci oraz ich rozwoju społecznego, poznawczego czy emocjonalnego.
KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Towarzyszymy dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierając rodziców i opiekunów, dostarczając wiedzy i porad. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to kolejny sposób, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych. Szczególnie, że ostatnie lata nie były łatwe, pandemia i spowodowana nią izolacja społeczna, a także wojna za naszą wschodnią granicą niesie poważne konsekwencje dla dzieci. Wymagają one wsparcia i pomocy – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i Promocji KOPD.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Dlaczego udział w konkursie jest tak istotny?
Udział w konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów (za pomocą social mediów organizatorów, za pośrednictwem patronów medialnych, którzy towarzyszą konkursowi od wielu lat). Jest to jednak przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin.
Dzięki pozyskanym środkom organizacja może świadczyć:
- bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną,
- diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie,
- mediacje rodzinne,
- terapię psychologiczną dziecka i rodziny,
- porady prawne,
- porady psychologiczno-pedagogiczne,
- działania edukacyjne.
Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.
Więcej informacji o KOPD i konkursie znajduje się na stronach www.kopd.pl oraz www.facebook.com/KomitetOPD/