Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

SalesTube udostępnił nowy przewodnik po Google Marketing Platform – Ebook GMP 2.0 dostępny jest nieodpłatnie

O autorze
2 min czytania 2022-11-15

Agencja martech i e-commerce SalesTube dwa lata temu stworzyła pierwsze na świecie opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. Bezpłatny materiał doczekał się swojej drugiej edycji, której premiera odbyła się 15 listopada. Ebook GMP 2.0. to ponad 100 stron wiedzy o jednej z największych platform do zakupu mediów i analizy danych, uwzględniającej zmiany w produktach GMP, takie jak GA4, najnowsze case studies, a także artykuły i wypowiedzi ekspertów, specjalistów produktowych, certyfikowanych trenerów GMP oraz przedstawicieli Google.

Pierwszy ebook autorstwa ekspertów i ekspertek SalesTube, opublikowany w 2020 roku, okazał się być podręcznikiem dla branży, która w obliczu pandemii stanęła przed testem z szybkiej adaptacji biznesów do nowej zdigitalizowanej rzeczywistości. W tym czasie rozwój e-commerce przyspieszył, ale jednocześnie wzrosła dynamika pojawiającej się konkurencji. Szanse na wybicie się ze swoim produktem lub ofertą miały te marki, które zainwestowały w transformację cyfrową.

Po publikacji pierwszej wersji przewodnika wiele osób pytało mnie, dlaczego dzielimy się za darmo tak cennym know-how, w którego zdobycie zainwestowaliśmy masę czasu i pieniędzy. Wierzymy, że rozwój organizacji w kierunku cyfrowej dojrzałości jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników rynku komunikacji marketingowej. To niewielka cegiełka, którą możemy włożyć w budowanie nowoczesnej gospodarki – mówi Joanna Czekaj, managing director agencji SalesTube, jednego z największych Sales Partnerów Google na świecie.

Digital maturity to jeden z nowych tematów, który uzupełnia kompleksowe opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. W Ebooku GMP 2.0. poświęcono też szczególną uwagę rozwojowi Google Analytics oraz różnicom pomiędzy wersją Universal a GA4. Materiał przybliża przede wszystkim wiedzę dotyczącą zarówno funkcjonalności platformy jak i efektywność narzędzi Google dla biznesu. Dlaczego warto pobrać materiał i zapoznać się z najbardziej zaawansowana platforma do digital marketingu na świecie?

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Google Marketing Platform pozwala na zintegrowane planowanie, zakup, pomiar oraz optymalizację kampanii z wykorzystaniem algorytmów nauczania maszynowego, zwracając przy tym szczególną uwagę na poszanowanie prywatności użytkowników. Szerokie spektrum możliwości dostępne w narzędziach daje możliwość łączenia oraz aktywacji danych 1P (first party) ze źródeł takich jak CRM, stany magazynowe, czy aplikacje. Dzięki temu kampanie prowadzone z wykorzystaniem Google Marketing Platform pozwalają na lepsze zrozumienie zachowań użytkowników oraz efektywne i precyzyjnie dopasowanie działań marketingowych do odbiorców – mówi Damian Huba, head of GMP partnerships, CEE.

Platforma GMP służy centralizacji jak największej ilości elementów digital marketingu w jednym miejscu. Jest miejsce do raportowania działań z wszystkich kampanii online, adserwer i centrum trackowania kanałów, zarządzania działaniami reklamowymi w wielu wyszukiwarkach, zakupu reklam display, audio i video w modelu programmatic, tworzenia zaawansowanych kreacji, deduplikacji użytkowników czy analizy ich zachowań. Ebook SalesTube opisuje praktyczne zastosowanie wszystkich powyższych funkcji oraz  9 produktów Google Marketing Platform.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W Ebooku GMP 2.0 oprócz merytorycznych opracowań i artykułów ekspertów SalesTube znajdziemy też wypowiedzi przedstawicieli Google: Damiana Huby, Head of GMP Partnerships, CEE oraz Mai Żelazek, Platforms Partner Manager w Google, Szefowej Grupy Programmatic przy IAB Polska i Arbiter w Komisji Etyki Reklamy Elżbiety Kondzioły, dr hab. Tymoteusza Doligalskiego z Zakładu e-Biznesu Szkoły Głównej Handlowa w Warszawie, partnerów i klientów SalesTube.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Autor ebooka, agencja SalesTube, to jeden z pięciu na świecie zdobywców pełnej certyfikacji Google Marketing Platform, jeden z największych Sales Partnerów GMP z największą liczbą certyfikatów na świecie i największą liczbą certyfikowanych trenerów GMP w Europie.

Patronat nad Ebookiem objęli: Izba Gospodarki Elektronicznej, magazyn Media & Marketing Polska oraz Wirtualna Polska Media.

Ebook można pobrać za darmo tutaj – Ebook GMP PL.